Przewóz mebli w Poznaniu, Luboniu i okolicach

Zmiana mieszkania, nowa stancja, potrzeba przewiezienia zakupionych mebli – istnieje wiele sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc firmy transportowej, mającej odpowiednio rozwinięte usługi, by bez problemu zajmować się przewozem dużych elementów. A do takich z pewnością należą meble. Są to przy tym elementy, które wymagają doskonałych metod zabezpieczania, ponieważ obite czy pobrudzone, gwałtownie tracą na wartości.

Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej będzie doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy pozbyć się stresu i sprawnie zrealizować transport mebli.

 

Szczegóły usługi

Klienci mogą liczyć na transport krajowy mebli, a także na przewóz ich międzynarodowo, jeśli istnieje taka konieczność. Wśród innych czynności znajdują się:

  • odbiór materiałów z marketów meblowych,
  • odbieranie i wywożenie mebli na wysypisko,
  • przeprowadzki dla studentów.

Współpraca zawsze jest poprzedzona konsultacją, w czasie której określone są zasady współpracy oraz cena za usługę.

 

Ile kosztują przewozy mebli?

Ze względu na to, że meble różnią się swoją wielkością i ciężarem, różni się także ich ilość podczas jednego transportu oraz ilość osób, które będą dany transport obsługiwać. Gdy mowa o ciężkich i okazałych meblach z litego drewna, sprawią one więcej problemów podczas transportu niż o wiele lżejsze elementy o mniejszej konstrukcji. Na cenę ma także wpływ termin dostawy. Pilne transporty, które mają być realizowane z dnia na dzień, będą miały zawsze cenę wyższą od tych, które mogą zostać odłożone w czasie.

  • Długość trasy. To istotny czynnik, choć jego wpływ na ostateczną cenę przewozu nie jest aż tak duży jak ma się to w przypadku innych części składowych kwoty. Dużą różnicą będzie – ze zrozumiałych względów – cena transportu w jednym mieście, cena transportu między różnymi miastami w jednym kraju, a także cena za transport międzynarodowy.
  • Załadunek czy nie? Klienci mogą liczyć na pomoc specjalistów przy demontażu elementów, ich zabezpieczaniu, pakowaniu na samochód. Dalej, w miejscu docelowym, ekipa może je wypakować i zmontować. Usługa taka będzie około 20% droższa od samego transportu bez kompleksowej usługi załadunku i rozładunku.
  • Waga oraz wielkość. Czynnik ten ma duże znaczenie, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na transporcie przedmiotów o wadze wyższej niż 100 kg. Ze względu na to, iż obsługa usługi będzie potrzebowała dodatkowych zabezpieczeń i urządzeń do podnoszenia mebla, cena musi być wyższa.

Cena zawsze jest zależna od powyższych czynników oraz od dodatkowych ustaleń z klientem. Jeśli klient sobie tego życzy, firma przeprowadzkowa może dodatkowo zabrać stare meble i wywieźć je na wysypisko. Jest to duże ułatwienie dla klienta.