5 lipca 2023

Antyki a przeprowadzka – co musisz wiedzieć?

Jeśli należysz do kolekcjonerów cennych staroci, zapewne masz w domu różne antyki. Zabytkowe meble, wazy, lustra mają ogromną wartość materialną i sentymentalną – jak więc bezpiecznie je przewieść w nowe miejsce? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych rad! Dowiedz się, jak pakować takie przedmioty i jak je transportować, żeby bez uszczerbku dotarły do celu. W tym artykule nasza firma – Fachowe Przeprowadzki – podzieli się z Tobą profesjonalną wiedzą, więc czytaj uważnie!

Dlaczego warto zatrudnić firmę przeprowadzkową przy przewożeniu antyków?

Nasza pierwsza rada brzmi – nie rób wszystkiego sam, zatrudnij specjalistów. Dlaczego warto? Powodów jest wiele, oto kilka najważniejszych:

  • oszczędzisz czas – firma przeprowadzkowa ma dopracowane systemy działania i w ciągu jednego dnia załatwi wszystko, a ile czasu zajmie to Tobie?
  • oszczędzisz siły – po co dźwigać wszystkie antyki samemu, jeśli mogą to zrobić fachowcy, którzy mają i odpowiednie siły, i technikę?
  • oszczędzisz nerwy i pieniądze – nawet gdyby coś się wydarzyło, firmy takie jak Fachowe Przeprowadzki mają wykupione ubezpieczenia, dzięki czemu nie będziesz stratny. Możesz więc być spokojny.

Bardzo ważne jest też to, że specjaliści mają duże doświadczenie w transporcie wartościowych przedmiotów. Prócz tego dysponują flotą pojazdów, które są przystosowane do przewozu rzeczy i wyposażone we wszelkie niezbędne zabezpieczenia. Mogą więc zapewnić Twoim antykom najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa podczas przejazdu oraz wnoszenia ich na miejsce docelowe.

A co Ty możesz zrobić? Odpowiednio przygotować swoje zabytki do transportu. Zobacz, od czego warto zacząć.

Stwórz inwentarz wszystkich antyków

Twoim pierwszym krokiem powinno być stworzenie inwentarza wszystkich posiadanych antyków. Jak to zrobić? Wykonaj szczegółową listę takich przedmiotów wraz z opisem i zrób im zdjęcia z każdej strony. Fotografie powinny być na tyle wyraźne, żeby dobrze ukazywały stan każdej rzeczy.

Dlaczego warto zacząć od takiego inwentarza? Ponieważ, gdyby w nowym miejscu czegoś brakowało lub gdyby firma przeprowadzkowa uszkodziła coś w transporcie, będziesz mieć na to solidny dowód. Choć takie sytuacje należą do rzadkości, to jednak mogą się zdarzyć i dobrze być na nie przygotowanym. Dzięki temu przeprowadzka nie będzie tak stresująca.

przeprowadzki-antyki

Owiń antyki wysokiej jakości materiałami

Drugi krok, to odpowiednie zabezpieczenie zabytkowych przedmiotów. Będziesz do tego potrzebować:

  • foli bąbelkowej i stretchu,
  • gazet, papierów,
  • starych materiałów – np. prześcieradeł.

Każdy antyk powinieneś dokładnie owinąć najlepiej dwoma warstwami tkaniny lub papieru. Możesz też obłożyć je gazetami, a z wierzchu materiałem. Dzięki temu zapewnisz przedmiotom lepszą amortyzację.

Fachowa przeprowadzka obejmuje dobre zabezpieczenie transportowanych rzeczy, więc poświęć na to tyle czasu, ile będzie trzeba i nie żałuj materiałów. Jeśli wśród Twoich zabytków znajdują się np. cenne szklane lub ceramiczne wazy, wypełnij je w środku. Możesz włożyć do nich papier lub piankowe orzeszki.

Przypominamy jednak, że pakowanie antyków możesz zlecić naszej firmie. Jeśli tak zrobisz, to my zajmiemy się przygotowaniem odpowiednich zabezpieczeń, a Ty będziesz mieć więcej czasu na inne sprawy.

Zabezpiecz je odpowiednio przed przemieszczaniem się

Podczas pakowania musisz pamiętać także o tym, że trzeba wypełnić wolne przestrzenie w kartonach, do których chowasz mniejsze antyki. Chodzi o to, żeby się w nich nie przemieszczały. To narażałoby je na uszkodzenia, pęknięcia.

Nie mniej ważne jest późniejsze układanie takich kartonów w samochodzie. Tutaj także warto zachować ostrożność i jeśli widzisz, że mogłyby się przesuwać, przypnij je pasami, żeby przez całą podróż pozostawały nieruchome. Nasza firma Fachowe Przeprowadzki oferuje przewóz samochodami, które mają tego rodzaju zabezpieczenia. Z nami wszystko dociera na miejsce w niezmienionym stanie.

Szukasz specjalistów? Wybierz Fachowe Przeprowadzki!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak zabrać się do przenosin z antykami. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoje wartościowe meble czy ozdoby dotrą na miejsce bez uszczerbku, zapraszamy do nas! Firma przeprowadzkowa Fachowe Przeprowadzki oferuje kompleksową obsługę. Pomożemy Ci się spakować, ułożymy Twoje rzeczy w aucie, przewieziemy, wypakujemy i wniesiemy tam, gdzie mają się znaleźć. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń do nas lub napisz!