18 sierpnia 2023

Co zrobić z kartonami po przeprowadzce? Podpowiadamy!

Jeśli kiedykolwiek zdarzyła Ci się przeprowadzka, to zapewne wiesz, jak ekscytujące i czasochłonne jest to wydarzenie. Nowe miejsce, nowe możliwości, a także całe sterty kartonów, w których spakowane były Twoje rzeczy. Firma przeprowadzkowa dostarczyła Twój dobytek na wskazany adres, a Tobie udało Ci się już rozpakować i umieścić wszystko we właściwym miejscu? Dobra robota! Tylko co począć z pustymi pudełkami? Poznaj kreatywne sposoby na ich wykorzystanie.

Jak wykorzystać kartony w ogrodzie?

Jeśli po przeprowadzce dysponujesz ogrodem, to dzięki zużytym kartonom pozostawionym przez firmę przeprowadzkową, łatwo możesz zadbać o jego wygląd. Tektura jest źródłem celulozy, która odpowiednio przygotowana wzbogaci glebę. Jest to surowiec szybko ulegający naturalnemu rozkładowi. Możesz go wykorzystać, by dostarczyć do podłoża składników odżywczych. Kartony oczyść z folii, taśmy czy zszywek, a następnie porwij lub potnij na małe kawałki. Tak przyszykowane zmieszaj z bioodpadami, np. skoszoną trawą lub zgrabionymi liśćmi i w następnym sezonie wykorzystaj jako kompost.

Innych pudeł po przeprowadzce możesz użyć do ściółkowania gleby. Jest to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który przynosi roślinom liczne korzyści, takie jak:

  • ochrona przed zbytnim wysychaniem ziemi,
  • ograniczenie rozrostu chwastów,
  • zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu się podłoża.

Jak wykonać ściółkowanie? Tekturowe opakowania, które zostawiła firma przeprowadzkowa, rozłóż na płasko i ułóż na ziemi. Następnie przysyp warstwą żyznej gleby i już możesz sadzić rośliny.

Daj kotu karton do zabawy

Każdy z nas słyszał anegdotę o kocie, który po otrzymaniu drogiej zabawki lub drapaka nie chciał z niego korzystać, za to z lubością bawił się kartonem, w którym sprzęt przyjechał. Po co sobie komplikować życie? Masz dużo pustych pudeł, podaruj jedno swojemu pupilowi. Każdy mruczek kocha chować się w ciemnych kryjówkach. Lepiej też, żeby drapał tekturę, niż Twoją nową kanapę, prawda? Gdy karton się zużyje, wymienisz go na inny. Firma przeprowadzkowa przewiozła ich dla Ciebie całe mnóstwo. Możesz także wykazać się nieco artystycznie i upiększyć tekturową siedzibę kota. Co powiesz na aranżację w stylu miniaturowego domu? Wytnij okna, namaluj drzwi, a do środka włóż kocyk lub poduszkę. Czworonóg, tak jak Ty, doświadczy przeprowadzki.

kartony-po-przeprowadzce

Stwórz ciekawe ozdoby do domu

Wiesz już, że kartony, w których firma przeprowadzkowa dostarczyła Twój dobytek to nie tylko bezużyteczne odpady, ale czy przeszło Ci przez myśl, że możesz je wykorzystać, by po przeprowadzce ozdobić swój nowy dom? Oto kilka pomysłów:

  • udekoruj pudełka, oklejając je sznurkiem, papierem pakowym lub ciekawą tapetą. Zastąpią drogie koszyki na drobiazgi dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz,
  • wytnij z tektury różne kształty, np. gwiazdki, bałwanki, serduszka itp. Pomaluj i posyp brokatem, a następnie nawlecz na wstążkę. I już możesz wieszać swoje ekologiczne ozdoby choinkowe,
  • zrób galerię zdjęć na ścianie. Wytnij elementy z kartonu na wzór tradycyjnych ramek fotograficznych, sklej, przystrój lub oklej i wykorzystaj, by wyeksponować dowolne obrazki.

Dzięki tym prostym, lecz kreatywnym pomysłom, nie tylko zaoszczędzisz na dekoracjach, ale także przyczynisz się do stworzenia przytulnej i niepowtarzalnej atmosfery. Dzięki niej po przeprowadzce szybciej poczujesz się w nowym miejscu jak u siebie.

Wykorzystaj pudła w garażu i piwnicy

Pudła po przeprowadzce mogą okazać się wyjątkowo przydatne w pomieszczeniach takich jak garaż czy piwnica. Firma przeprowadzkowa przenosiła w nich wiele rzeczy, więc Ty również możesz schować wewnątrz różne przedmioty. Idealnie zorganizujesz narzędzia, akcesoria do roweru czy sezonowe dekoracje. Dzięki kartonom utrzymasz porządek, a jednocześnie łatwo znajdziesz to, czego akurat potrzebujesz.

Sprawne przeprowadzki? Tylko z Fachowe Przeprowadzki!

Znasz już potencjał pustych kartonów i wiesz, jak je kreatywnie wykorzystać. Jeśli zmiana miejsca zamieszkania zbliża się wielkimi krokami, nie wahaj się i sięgnij po pomoc specjalistów. Firma przeprowadzkowa Fachowe Przeprowadzki pomoże Ci przejść przez ten proces szybko i bezboleśnie. Bezpiecznie i sprawnie przewieź z nami swój dobytek do miejsca docelowego.