17 listopada 2023

Dlaczego warto przeprowadzić się na Wildę? Podpowiadamy!

Szukasz dla siebie nowego lokum? Chcesz znaleźć spokojne miejsce w niedalekiej odległości od centrum miasta? Taki kompromis oferuje poznańskie osiedle Wilda! To prężnie rozwijająca się, nieduża dzielnica, doskonale skomunikowana z wieloma zakątkami Poznania. Zastanawiasz się, czy przeprowadzka na Wildę to dobry pomysł? Poznaj kilka istotnych informacji, dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję. Wybierz firmę przeprowadzkową, która pomoże Ci przewieźć rzeczy!

Poznańska Wilda – co musisz o niej wiedzieć?

Wilda to dynamicznie rozwijające się osiedle położone w południowo-centralnej części Poznania. Jest to teren zróżnicowany pod względem zabudowy – znajdziesz tu zarówno domy jednorodzinne, jak i nowoczesne budynki wielorodzinne. Wilda, ze względu na korzystne położenie, jest doskonałą propozycją dla osób, które pragną korzystać z możliwości, jakie daje mieszkanie w dużym mieście, a jednocześnie chcą mieć swoją spokojną oazę.

Mieszkając na Wildzie, możesz cieszyć się widokiem licznych terenów zielonych oraz w krótkim czasie dostać się do centrum Poznania. Na miejscu znajdziesz wiele niedużych sklepów, a także:

  • dyskonty,
  • centra handlowe,
  • zakłady przemysłowe,
  • placówki medyczne,
  • nowe inwestycje mieszkaniowe.

Krótko mówiąc, jeśli planujesz przeprowadzkę do spokojnego miejsca, otoczonego zielenią, w niedalekiej odległości od centrum miasta, Wilda staje się doskonałą propozycją.

Jakie atrakcje oferuje poznańska Wilda?

Wilda to idealnie miejsce dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie. Liczne tereny zielone, ścieżki rowerowe, siłownie, kluby fitness, park dla rolkarzy i boiska to tylko niektóre z miejsc, które będziesz chętnie odwiedzać. W tej części Poznania zlokalizowana jest doskonale zagospodarowana plaża miejska, gdzie możesz wypocząć z dala od miejskiego zgiełku.

Warto wspomnieć także o bogatym zapleczu kulturalnym. Szczególnie w okresie od maja do września często organizowane są wydarzenia plenerowe, tj.:

  • pokazy,
  • seanse filmowe,
  • koncerty.

Lubisz posmakować lokalnych specjalności kulinarnych? Przeprowadzka nad Wildę sprawi, że w lokalach gastronomicznych będziesz mógł spróbować wielu pyszności. Znajdziesz tu wiele miejsc, w których możesz rozsiąść się wygodnie z filiżanką kawy, urządzić spotkanie towarzyskie w gronie przyjaciół lub zorganizować biznesową rozmowę.

przeprowadzki-poznan

Jakie atrakcje oferuje Wilda dla najmłodszych?

Osiedle Wilda to doskonałe miejsce dla osób w każdym wieku! W tej okolicy znajduje się wiele zmodernizowanych placów zabaw, na których najmłodsi mogą bawić się na karuzeli, huśtawce, czy wspinać się na drabinkach. Mogą korzystać z zajęć sportowych, pływalni, a zimą z lodowiska Chwiałka. W klubach malucha i domach kultury organizowane są warsztaty i zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w różnym wieku.

Organizowane są także rodzinne wydarzenia, na które warto wybrać się razem ze swoimi pociechami. Mowa o seansach filmowych, koncertach, czy jarmarku bożonarodzeniowym, co roku odbywającym się na Rynku Wildeckim.

Ile zajmuje dojazd z Wildy do centrum Poznania?

Dogodne położenie osiedla Wilda sprawia, że w krótkim czasie możesz dostać się do dowolnej części Poznania. Dzięki rozwiniętej siatce połączeń autobusowych i dostępności linii tramwajowych bezproblemowo dojedziesz do pracy, a Twoje dzieci dostaną się do szkoły. Na Wildzie mieści się pętla autobusowa i tramwajowa Dębiec, a także dworzec PKP.

Zastanawiasz się, ile zajmuje dojazd z Wildy do centrum Poznania? Jeśli poruszasz się komunikacją miejską, przygotuj się na około 30-minutową podróż. W godzinach szczytu czas ten może wydłużyć się o około 10-15 minut. Jeśli natomiast korzystasz z samochodu, już w 20 minut dojedziesz do centrum miasta.

Przeprowadź się na Wildę z Fachowymi Przeprowadzkami!

Zastanawiasz się, czy przeprowadzka na Wildę to dobry pomysł? To bezpieczne miejsce do życia, otoczone kompleksami zieleni, z rozwiniętą ofertą kulturalno-sportową oraz dostępem do komunikacji miejskiej. Pojawiają się tam nowe inwestycje mieszkaniowe, przyciągające nowych lokatorów.

Jeśli planujesz przeprowadzkę na Wildę, mamy dla Ciebie propozycję. Chcemy ułatwić Ci udany start w nowym miejscu, udzielając profesjonalnego wsparcia! Firma przeprowadzkowa z Poznania działa sprawnie i kompleksowo. Przekonaj się, że Fachowe Przeprowadzki to doświadczeni specjaliści, którzy będą wspierać Cię na każdym etapie przeprowadzki.