6 kwietnia 2023

Firma przeprowadzkowa – jak znaleźć dobrą?

Coraz chętniej i częściej zmieniamy nasze miejsca zamieszkania – zarówno w obrębie lokalnej miejscowości czy kraju, jak i globalnie – organizując przeprowadzkę za granicę. Jeśli planujesz taką wyprowadzkę, to pewnie szybko zorientujesz się, że ogrom mebli, urządzeń i przedmiotów osobistych, które będzie trzeba przewieźć, jest przytłaczający. W tym temacie potrzebna będzie pomoc profesjonalnej i rzetelnej firmy przeprowadzkowej, kompleksowo zajmującej się tematem. Na rynku jest ich naprawdę wiele, dlatego z pewnością pojawi się w Twojej głowie pytanie – którą z nich wybrać? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak wybrać najlepszą.

 

Czym różni się firma transportowa od przeprowadzkowej?

Przeprowadzki w dużych miastach jak np. Poznań czy Warszawa wydają się być bezproblemowe. Bo w sumie co może być trudnego w wyborze firmy transportującej meble. W praktyce okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. Przeszukując internet lub lokalne gazety, trafimy bowiem zarówno na firmy przeprowadzkowe, jak i transportowe. Wydawać by się mogło, że jest to ta sama branża. Jednak analizując zakres świadczonych usług, szybko okazuje się, że nie są one tożsame. Transport obejmuje przewóz ładunku z jednego miejsca w drugie. Dlatego usługi stricte spedycyjne nie będą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Czym innym jest przeprowadzka, polegająca co prawda na przewiezieniu m.in. mebli z punktu A do B, jednak wymagała będzie oględzin obu punktów oraz doboru odpowiedniej liczby osób i narzędzi, umożliwiających sprawną pracę. Jest to więc złożony logistycznie proces, w którym niezbędna jest fachowa wiedza i umiejętność planowania. I to jest właśnie zadanie dla firmy przeprowadzkowej.

Na co zwrócić uwagę, szukają firmy przeprowadzkowej?

Jeśli wiesz już jakich usług musisz szukać, warto pomyśleć też o tym, jak szukać tych najlepszych. Przeprowadzki wymagają doświadczenia, odpowiednich zasobów ludzkich, materiałowych i narzędziowych. Wybierając firmę przeprowadzkową, zwróć więc uwagę na:

 • jej staż, to jak długo oferuje usługi,
 • zakres terytorialny działania – tylko lokalnie, czy też międzymiastowo lub międzynarodowo,
 • polisę ubezpieczeniową,
 • zakres prac.

Kierując się tymi wytycznymi, z pewnością znajdziesz usługodawcę, który wykona powierzone zadania z najwyższą starannością oraz terminowo.

Od czego zależą koszty wynajęcia firmy przeprowadzkowej?

Wybierając firmę przeprowadzkową, ważną rolę będzie oczywiście odgrywała też cena. Koszty wynajęcia specjalistów od wyprowadzki mogą być naprawdę różne. Ostateczna cena usługi będzie bowiem w dużej mierze zależała od tego, jaki zakres prac ona obejmuje i w jaki sposób jest wykonywana. Jeśli przeprowadzka ma być kompleksowa, to z pewnością będzie ona droższa. Musisz jednak pamiętać, że w jej ramach otrzymasz usługi takie jak np.:

 • dostarczenie kartonów, folii, wypełniaczy,
 • pakowanie i zabezpieczanie sprzętów,
 • znoszenie i wnoszenie bez windy.

Na cenę przewozu rzeczy będzie miała też wpływ:

 • odległość od punktu startowego i docelowego,
 • powierzchnia załadunkowa samochodu,
 • liczba osób zaangażowanych w usługę,
 • wykorzystanie sprzętów dodatkowych.

poszukiwanie-firmy-przeprowadzkowej

Czy firma przeprowadzkowa może posiadać ubezpieczenie?

Planując przeprowadzkę zapewne zadasz sobie pytanie co w momencie, gdy firma przeprowadzkowa uszkodzi Twoje przedmioty. Oczywiście transport wiąże się z ryzykiem, jednak rozwiązaniem jest znalezienie usługodawcy, który posiada odpowiednie ubezpieczenie. Uszkodzenia pojawić się mogą zawsze, zwłaszcza jeśli chodzi o elementy duże gabarytowo czy delikatne. W takiej sytuacji wypłacone z polisy odszkodowanie pomoże pokryć poniesione straty. Czy jednak każdy przedsiębiorca oferujący przeprowadzki musi posiadać ubezpieczenie? Niestety nie. Ubezpieczenie OC jest kwestią indywidualną i nieobowiązkową. Żadne przepisy prawa nie wymuszają zakupu polisy. Dlatego szukając specjalistów od wyprowadzek, zwróć na to uwagę.

Szukasz sprawdzonej firmy przeprowadzkowej? Wybierz Fachowe Przeprowadzki!

Jesteśmy firmą przeprowadzkową z wieloletnim doświadczeniem. Organizujemy kompleksowe przeprowadzki na terenie Poznania i okolic, a także krajowe i międzynarodowe. Obsługujemy klientów prywatnych, biura, magazyny. Szybko, solidnie, terminowo. Gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam dóbr materialnych. Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy optymalne pod każdym względem rozwiązania.