3 listopada 2023

Ile zajmie ci przeprowadzka od A do Z?

Zmiana miejsca zamieszkania zazwyczaj planowana jest ze znacznym wyprzedzeniem. Warto przygotować harmonogram i działać według niego, aby uniknąć chaosu i nieprzewidzianych komplikacji. Ile dokładnie czasu potrzebujesz na przeprowadzkę? Przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, kiedy zacząć przygotowania, aby zdążyć ze wszystkim. Sprawdź, w jakiej sytuacji warto podjąć współpracę z firmą przeprowadzkową. Dowiedz się, w czym mogą pomóc Ci profesjonaliści!

Zacznij od zrobienia porządku w rzeczach

Okres przeprowadzki to doskonały moment, aby zrobić generalny przegląd posiadanych przedmiotów. Przygotowania do zmiany lokum warto rozpocząć od segregacji – spakuj do kartonów wyłącznie rzeczy, z których korzystasz, a pozostałe sprzedaj, oddaj lub wyrzuć, jeśli nie nadają się już do użytku. Pozbywając się zbędnych gadżetów, ułatwisz sobie przeprowadzkę! Zredukujesz bagaż, a także skrócisz czas potrzebny na rozpakowanie.

Do nowego lokum zabierz wyłącznie te przedmioty, z których będziesz korzystać. W szafie zalegają Ci ubrania nienoszone od kilku sezonów? Prawdopodobnie już więcej ich nie założysz. Posiadasz sprzęt kuchenny, którego nie da się już naprawić? A może akcesoria, po które w ogóle nie sięgasz? Zaufaj nam, że nie warto tracić na nie miejsca w nowym mieszkaniu.

Czy wystarczy Ci weekend do samodzielnego przeprowadzenia się?

Jeśli udało Ci się spakować cały swój dobytek, nadchodzi czas na przetransportowanie go do wyznaczonego celu. Ile czasu może zająć ten etap? O tym, ile potrwa przeprowadzka, decyduje wiele zmiennych. Do najważniejszych czynników zalicza się liczbę rzeczy przeznaczonych do przewiezienia. Singiel wyprowadzający się do swojego pierwszego mieszkania potrzebuje zdecydowanie mniej akcesoriów niż 5-osobowa rodzina.

Jeżeli jednak odpowiednio przygotujesz się do przeprowadzki – możesz przewieźć wszystkie bagaże nawet w 1 dzień. Poproś znajomych o wsparcie w noszeniu kartonów i nie planuj żadnych innych aktywności na ten weekend, a uda Ci się sprawnie przenieść do nowego lokum. Pamiętaj, że najważniejszy jest dobry plan i trzymanie się ustalonych terminów.

przeprowadzka

Dlaczego warto wynająć firmę przeprowadzkową?

Doskonałym pomysłem na usprawnienie działań jest podjęcie współpracy z doświadczonymi fachowcami. Rzetelna firma przeprowadzkowa dysponuje pojazdami przystosowanymi do transportu zarówno osobistych przedmiotów, jak i całego wyposażenia domu, łącznie z meblami i dużym AGD. Profesjonaliści zadbają o bezpieczny transport rzeczy. Udzielą także wielu cennych wskazówek, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie przebrnąć przez wymagający czas. Na współpracę z firmą przeprowadzkową warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy:

  • nie posiadasz samochodu, którym mógłbyś przewieźć swój dobytek,
  • brakuje Ci rąk do pomocy,
  • posiadasz dużo przedmiotów (głównie o dużych gabarytach).

Takie rozwiązanie polecamy także osobom, które mieszkają w bloku bez windy – firma przeprowadzkowa bezpiecznie zniesie rzeczy, a następnie ustawi je w nowym mieszkaniu. Jeśli chcesz uniknąć chaosu, zredukować stres oraz sprawnie się przeprowadzić – zdecyduj się na tę propozycję.

Ile zajmie przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

Jak wspomnieliśmy, czas potrzebny na przeprowadzkę uzależniony jest przede wszystkim od wielkości Twojego bagażu. Znaczenie ma także lokalizacja oraz termin, w którym planujesz przewieźć rzeczy. Transport w weekend w granicach jednego miasta może zakończyć się nawet po dwóch godzinach. Jeżeli natomiast wyprowadzasz się do miejscowości oddalonej o około 100 km, przygotuj się na około 3-4 godziny.

Weź pod uwagę wszystkie czynniki, które mogłyby wpłynąć na wydłużenie czasu potrzebnego na przeprowadzkę, tj.:

  • brak windy w bloku,
  • duża liczba przedmiotów delikatnych i kruchych,
  • natężenie ruchu na ulicach.

Chcesz uzyskać dokładną informację, ile zajmie przewóz rzeczy? Zadzwoń do nas i podaj szczegóły, a my indywidualnie oszacujemy potrzebny czas.

Wynajmij firmę Fachowe Przeprowadzki i ciesz się ze sprawnego przeniesienia rzeczy do nowego domu!

Zależy Ci na sprawnym przewiezieniu rzeczy do nowego lokum? Nie masz pojemnego bagażnika w samochodzie? A może nagła sytuacja zmusiła Cię do szybkiej przeprowadzki? Niezależnie od powodu, zdecyduj się na współpracę z profesjonalną firmą przeprowadzkową! Fachowe Przeprowadzki to zespół doświadczonych specjalistów, którzy dokładają starań, aby zmiana mieszkania przebiegała sprawnie i bez zbędnych nerwów.