19 lipca 2023

Jak bezpiecznie spakować szklane rzeczy w trakcie przeprowadzki? Podpowiadamy!

Postanowiłeś zmienić miejsce zamieszkania i czeka Cię przeprowadzka? Jeśli tak, trafiłeś na ten artykuł w idealnym momencie. Podpowiadamy w nim, jak zabrać się za pakowanie szklanych rzeczy, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w transporcie. Wyjaśniamy, co będzie potrzebne, żeby odpowiednio zabezpieczyć porcelanę, szkło i lustra oraz jak oznakować kartony przed przewozem. Fachowe Przeprowadzki to nasza specjalność!

Lista niezbędnych rzeczy do pakowania szklanych rzeczy

Przewożenie całego dobytku w nowe miejsce zamieszkania bywa problematyczne. Szczególne wyzwanie stanowi transport kruchych i delikatnych przedmiotów. To właśnie pakowanie szklanych i ceramicznych rzeczy wymaga najwięcej czasu. Zanim się za nie zabierzesz, powinieneś się zaopatrzyć w następujące produkty:

 • kartony o różnych formatach,
 • folia bąbelkowa i stretch,
 • papier do pakowania lub stare gazety,
 • taśma klejąca,
 • wypełniacze – np. orzeszki piankowe, papiery.

Wszystko to będzie Ci potrzebne do bezpiecznego opakowania delikatnych przedmiotów. Jeśli umiejętnie wykorzystasz wyżej wymienione rzeczy, przeprowadzka przebiegnie bezstratnie. Pamiętaj też, że fachowe podejście widać w odpowiednim przygotowaniu, więc zanim zaczniesz działać, dowiedz się, jak profesjonalnie zabezpieczyć swoje szklane przedmioty.

Jak zapakować szklane przedmioty?

Szklanki, talerze, miski, kieliszki – zwykle okazuje się, że całkiem sporo takich kruchych naczyń trzeba zabrać w nowe miejsce. Pakowanie szklanych rzeczy nie jest trudne, ale wymaga dokładności i czasu. Warto uwzględnić przy tym następujące zasady:

 • każdą rzecz oddzielnie owiń folią bąbelkową,
 • folię bąbelkową dodatkowo owiń stretchem, żeby się nie przemieszczała,
 • ofoliowane talerze ustawiaj w kartonie pionowo,
 • staraj się układać przedmioty w kartonach tak, żeby zostało jak najmniej wolnej przestrzeni,
 • niezapełnione miejsca wypełnij papierem albo piankowymi orzeszkami,
 • najcięższe przedmioty kładź na spodzie pudła, a najlżejsze na górze.

Pamiętaj, że przed przeprowadzką trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu na dokładne pakowanie naczyń ze szkła. Jeśli tego nie zrobisz, wiele z nich może dotrzeć na miejsce popękanych lub wyszczerbionych. Lepiej więc od razu zaplanować sobie odpowiednią ilość czasu na zabezpieczanie szklanych rzeczy. Inaczej nie da się mówić o fachowej przeprowadzce.

przeprowadzka-szklo

Jak zapakować lustra?

Specjalnego zabezpieczenia na czas transportu wymagają też lustra. Ich krucha powierzchnia może łatwo pęknąć lub zostać porysowana. Na szczęście możesz temu zapobiec, stosując się do naszych wskazówek w kwestii pakowania.

Fachowe opakowanie lustra zaczyna się od naklejenia na szklanej powierzchni taśmy klejącej. Powinna być naniesiona w kształcie litery X. W ten sposób chronisz taflę przed ewentualnym roztrzaskaniem się w drobny mak. Nawet jeśli pęknie, nie rozsypie się po całym kartonie albo samochodzie i nie będzie stanowić zagrożenia dla innych rzeczy ani dla osób, które będą je nosić.

Kolejny krok to dokładne okręcenie ramy papierem i taśmą klejącą. Na koniec zostaje zabezpieczenie szkła folią bąbelkową i owinięcie całości stretchem. Takie zapakowanie lustra zapewni mu maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas przeprowadzki.

Jak oznaczyć karton ze szklanymi rzeczami?

Ostatni bardzo ważny etap fachowego pakowania szklanych rzeczy to znakowanie pudeł, w których się je umieszcza. Niezależnie od tego, czy postanowisz do przeprowadzki wynająć firmę, czy zorganizujesz wszystko we własnym zakresie, pamiętaj, żeby odpowiednio oznaczyć kartony ze szkłem. Możesz to zrobić, pisząc markerem „UWAGA SZKŁO”, ale znacznie lepszą metodą jest zamówienie w internecie specjalnych etykiet samoprzylepnych. Nie kosztują dużo, a będą lepiej widoczne i bardziej czytelne.

Zgłoś się do Fachowych Przeprowadzek, a my zajmiemy się transportem Twoich rzeczy!

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już, jak powinieneś się zabrać za pakowanie szklanych rzeczy. Jeśli jednak nie chcesz tego robić samodzielnie, a sama myśl o przeprowadzce przyprawia Cię o dreszcze, zapraszamy do nas! Fachowe Przeprowadzki pomogą Ci w pakowaniu, a potem bezpiecznie przetransportują cały Twój dobytek na nowe miejsce. Zadzwoń do nas jeszcze dziś lub wykorzystaj formularz kontaktowy na naszej stronie. Możesz być pewien, że chętnie Ci doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!