6 grudnia 2022

Jak spakować książki w trakcie przeprowadzki?

Niezależnie od tego, czy zdarzyło Ci się wielokrotnie zmieniać miejsce zamieszkania, czy też jesteś w tej materii nowicjuszem, przeprowadzka z książkami to wyzwanie dla każdego – bez względu na doświadczenie. Przetransportowanie dużej liczby rzeczy samo w sobie nie należy do zadań łatwych, szczególnie jeżeli dodamy do tego pakowanie wartościowych przedmiotów. Zatem czy za każdym razem należy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu – z pewnością znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

 

Jakie trudności mogą sprawić książki w trakcie przeprowadzki

Proces transportowania całego dobytku z punktu widzenia logistycznego jest dość dużym przedsięwzięciem – szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę pakowanie książek. Te pozornie łatwe do przewożenia przedmioty mogą sprawić kilka kłopotów, dlatego też wynajęcie firmy przeprowadzkowej wydaje się być rozsądnym pomysłem. W przypadku kilkudziesięciu egzemplarzy problem może wydawać się nieznaczny, niemniej jednak jeżeli masz do przeniesienia całą biblioteczkę domową, warto mieć na uwadze kilka istotnych aspektów.

Po pierwsze należy pamiętać, że książki to przedmioty ciężkie – szczególnie, jeżeli jest ich dużo. Wtedy przeprowadzka może zrobić się kłopotliwa. Po drugie, każdy upadek z wysokości może spowodować uszkodzenia, które mogą okazać się brzemienne w skutkach, zwłaszcza w przypadku starodruków lub wartościowych woluminów. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć paczki? Podpowiadamy!

Co należy wykonać jeszcze przed spakowaniem książek?

Na wstępie należy zadbać o czystość, co jest podstawą dla każdej dobrej firmy przeprowadzkowej. Zanim zaczniesz pakować swoje książki, warto pamiętać o ich odkurzeniu. Oprócz oczekiwanego powiewu świeżości będziesz miał pewność, że po rozpakowaniu nie pobrudzisz nowych mebli. Pamiętaj również o wyczyszczeniu kartonów – żaden egzemplarz nie powinien pobrudzić się podczas transportu. Aby mieć pewność w tej kwestii, najlepiej zdecydować się na zakup nowych opakowań. Warto pamiętać także o zaopatrzeniu się w mocną taśmę typu „duck tape” oraz market do oznaczania – dzięki temu przeprowadzka przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Wykorzystywane kartony powinny być również wytrzymałe. Ze względu na duży ciężar, zwykłe opakowania, np. po sprzętach RTV lub AGD mogą okazać się niewystarczające. Dlatego też radzimy zakupić specjalne pudełka, które są dedykowane do tego celu. Większość profesjonalnych firm przeprowadzkowych dysponuje odpowiednim asortymentem, który może okazać się niezwykle pomocny podczas transportu domowej biblioteczki.

Na co zwrócić uwagę przy pakowaniu książek w kartony?

Jeżeli myślisz, że pakowanie książek pod kątem przeprowadzki to czynność, którą można wykonać bez uprzedniego planowania, to jesteś w błędzie. Zwykłe włożenie wszystkich egzemplarzy do kartonu nie będzie wystarczające. W zależności od wielkości, grubości oraz wymiarów woluminów warto przemyśleć, czy należy je kłaść poziomo, czy też pionowo.

Każda profesjonalna firma przeprowadzkowa może również zająć się posegregowaniem danych woluminów, ale nikt nie będzie lepiej wiedział od Ciebie, jak je poukładać wedle Twojego gustu. Dlatego też radzimy tego typu zadania wykonywać w sposób samodzielny. Dzięki temu sprawnie zorientujesz się, która pozycja jest, w jakim kartonie oraz gdzie powinna się docelowo znaleźć.

pakowanie-ksiazek

Jak zabezpieczyć odpowiednio książki przy przeprowadzce?

W przypadku pakowania książek do przeprowadzki koniecznie należy mieć na uwadze takie czynniki, jak np. dynamika jazdy samochodu transportowego. Dlatego też niektóre egzemplarze warto zabezpieczyć osobno, np. poprzez folię bąbelkową lub gąbkę. Pozwoli to nie tylko uniknąć nieoczekiwanych wgnieceń, ale również ocierania się okładek. Jeżeli posiadasz drogocenne woluminy, możesz rozważyć zapakowanie każdego z nich w osobne kartony, produkowane specjalnie pod kątem wysyłania książek.

Większość dobrze zorganizowanych firm przeprowadzkowych dba o bezpieczeństwo przewożonego towaru, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie zabezpieczyć wszystkie pudełka. Warto mieć na uwadze, żeby żadne z nich nie otworzyło się podczas jazdy.

Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej!

Jako rzetelna firma przeprowadzkowa oferujemy fachowe usługi transportu dobytku, dbając o bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Niezależnie od tego, czy pakowanie książek chcesz wykonać samodzielnie, czy zlecić na zewnątrz, możesz liczyć na pełen profesjonalizm. Zapoznaj się z nasza ofertą już teraz!