5 lutego 2023

Jak spakować ubrania przed przeprowadzką, żeby nie zabierały dużo miejsca?

Każda osoba, która ma za sobą przynajmniej jedną przeprowadzkę, zgodzi się z tym, że każdemu z nas zawsze wydaje się, że ma znacznie mniej rzeczy, niż w rzeczywistości… Przenoszenie się do nowego domu to świetny moment na weryfikację, jak wiele zgromadziliśmy przez ostatnie lata! Dowiedz się, jak przystąpić do pakowania garderoby tak, by nie stracić ani nerwów, ani ubrań — a rady, które da Ci firma przeprowadzkowa, to rady od ekspertów!

 

Jak zmieścić całą szafę w jak najmniejszą liczbę toreb i kartonów?

Bez względu na to, jak solennie zaplanujesz pakowanie swoich ubrań, nie licz na to, że obędzie się, chociażby bez niewielkiego prasowania już po ich rozpakowaniu. Dokładnie złożone w kartonie koszule czy spodnie mają największe szanse na złapanie jak najmniejszej liczby zagnieceń podczas przeprowadzki. Sukienki, marynarki, żakiety czy spódnice spróbuj spakować do walizki, by lepiej prezentowały się po przewiezieniu do nowego domu lub mieszkania. Jeśli decydujesz się na worki — wygodne do przenoszenia, bo wyposażone w uchwyty — pogódź się z tym, że spakowane do nich ubrania będą solidnie pogniecione. Z tej dwójki karton to lepsza opcja dla ubrań, lecz mniej wygodna do noszenia.

W internecie znajdziesz też całą masę przeprowadzkowych tricków, obejmujących również garderobę. Jeden z nich zakłada pakowanie książek wraz z ubraniami, żeby ułatwić sobie przenosiny do nowego domu, eliminując dźwiganie ciężkich kartonów pełnych samych książek. Cóż, z perspektywy książek taki ruch faktycznie może mieć sens, jednak lepiej nie wybieraj w tym celu swoich ulubionych ubrań. Ostre rogi książek mogą je zniszczyć i koszmarne zagniecenia staną się najmniejszym z Twoich problemów.

Pamiętaj też, by opisać kartony, zanim ruszysz w podróż do nowego domu. Pewnie nie rozpakujesz się natychmiast, czekają Cię więc dni (lub nawet tygodnie) życia „na kartonach”. W takiej sytuacji prosty napis typu „bielizna”, „koszule” czy „na siłownię” może uratować wiele cennych minut i oszczędzić jeszcze więcej nerwów. Przed pakowaniem polecamy zatem podział ubrań na poszczególne kategorie życiowe, takie jak:

  • Do pracy;
  • Na trening i po domu;
  • Bielizna i piżamy;
  • Odzienia wierzchnie.

Im więcej kategorii, tym łatwiej będzie Ci funkcjonować w pierwszych dniach po przeprowadzce, choć jednocześnie oznacza to większą liczbę kartonów lub worków do przewiezienia.

Zrób porządki przed przeprowadzką

Niejednej akcji przeprowadzkowej towarzyszy „czystka” i wyrzucanie do śmieci wielkich worków pełnych starych ubrań. Równie wiele ubrań znajdujemy na dnie szafy i przypominamy sobie o ich istnieniu, podejmując mocne postanowienie, że tym razem już naprawdę będziemy je nosić. To, jak często porządkujesz swoją garderobę to wyłącznie Twoja sprawa, warto jednak zaplanować dodatkową rundkę porządków na tydzień lub dwa przed tym, jak zaczniesz się pakować do przeprowadzki.

pakowanie-ubran

Postaw na worki próżniowe

Worki próżniowe ciężko uznać z nowość, a jednak wciąż niewiele osób regularnie używa ich podczas porządków. Tymczasem ich zalety ciężko przecenić! Kluczowa to oczywiście zmniejszenie objętości ubrań, lecz grubsze niż w przeciętnym worku tworzywo chroni też tkaniny przed uszkodzeniem. Jeśli więc chcesz maksymalnie ułatwić sobie przeprowadzkę, zakup worków próżniowych to jeden z punktów wyjściowych. I nie martw się, po zamieszkaniu w nowym domu nie zalegną bez celu na strychu — możesz używać ich do przechowywania pościeli, koców czy ręczników plażowych poza sezonem. Co szczególnie istotne, do właściwego użycia worków próżniowych potrzebujesz jedynie zwykłego odkurzacza.

Wynajmij firmę przeprowadzkową

Nawet po zastosowaniu się do wszystkich wskazówek prawdopodobnie wciąż będziesz zaskoczony tym, ile ubrań posiadasz. Zdejmij więc z siebie jeden z problemów i zatrudnij firmę przeprowadzkową, co zminimalizuje stres i wysiłek towarzyszące procesowi przenoszenia się.

Szukasz firmy przeprowadzkowej? Zgłoś się do nas!

Jak mówi pewne przysłowie, firma do wszystkiego jest do niczego. Przy przenoszeniu rzeczy do nowego domu braki w kompetencjach wychodzą szczególnie szybko. Nasza specjalność to właśnie przeprowadzki! Zajmujemy się nimi głównie w Poznaniu i okolicach. Poznaj naszą ofertę i dowiedz się, jak zmieniamy przeprowadzki z traumatycznych przeżyć w bezpieczną podróż ku nowemu życiu!