18 października 2022

Kiedy najlepiej zaplanować przeprowadzkę?

Proces przeprowadzki to stosunkowo skomplikowane zadanie, z którym większość z nas miała do czynienia przynajmniej raz w życiu. I nie było by w tym nic nader trudnego, gdyby nie ogrom czynników, mających wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. Dystans pomiędzy mieszkaniami, środek transportu, pogoda czy chociażby liczba rzeczy do przewiezienia sprawiają, że to czynność nie należy do najłatwiejszych.

Można też wybrać usługi przeprowadzkowe w taki mieście jak Poznań, aby wszystkie najważniejsze zadania oddać w ręce doświadczonych specjalistów. Kluczową kwestią, która może determinować cały projekt jest odpowiednio dobrany moment – mamy tu na myśli godzinę, dzień, a nawet porę roku. Zastanawiasz się kiedy najlepiej dokonać przeprowadzki? Już teraz przeczytaj nasz artykuł!

Jak wiele dni potrzebujesz na przeprowadzkę?

Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Profesjonalne usługi przeprowadzkowe potrafią poradzić sobie z tym zadaniem nawet w ciągu jednego dnia, niemniej jest to zadanie determinowane przez wiele czynników. Po pierwsze liczba dni niezbędnych na przeprowadzkę może zależeć od tego, jak daleko wybrałeś docelowe miejsce zamieszkania.

Jeżeli Twój nowy dom znajduje się w innym mieście, oddalonym o kilkaset kilometrów od aktualnej lokalizacji, możesz być niemal pewien, że jeden dzień nie będzie wystarczający. Z drugiej strony jeżeli mieszkasz w dużym domu jednorodzinnym z kilkoma pokojami oraz dużą liczbą mebli oraz akcesoriów, czas ten również może się wydłużyć. Natomiast w przypadku tego samego miasta oraz kilku walizek, spokojnie możesz szacować zamknięcie całego procesu w mniej niż jeden dzień roboczy.

Wiosna lub lato – gwarancja pogody i długich dni

Pogoda to słowo klucz, jak się okazuje nie tylko dla kuracjuszy wybierających nadbałtyckie kurorty. Czynniki atmosferyczne mogą skutecznie zrujnować nawet najlepiej przygotowane plany usług przeprowadzkowych. W końcu trudno pozwolić sobie na przenoszenie np. drogocennych, antycznych mebli podczas ulewy, prawda? Niektórzy wolą przeprowadzki w chłodniejsze dni, inni zaś preferują wykorzystać letnią porę, by wykorzystać w pełni brak korków na ulicach. Oprócz tego wakacyjne dni sprzyjają pod kątem długości naturalnego światła słonecznego – transport oraz przenoszenie wszelkich gabarytów po zmroku może być nieco utrudnione.

uslugi-przeprowadzkowe

Czy istnieje idealny dzień na przeprowadzkę?

Jeżeli tylko korzystasz z usług przeprowadzkowych w takim mieście jak np. Poznań, z pewnością musisz unikać godzin szczytu. To właśnie w środku tygodnia większość ulic miast bywa najbardziej zatłoczona, a jak wiadomo to czas odgrywa kluczową rolę w całym procesie. Może również wpływać na koszt całej przeprowadzki – niektóre firmy mogą naliczać dodatkowe stawki za nadgodziny, chociaż nie jest to częstą praktyką. Święta lub dni wolne od pracy mogą okazać się niezłym pomysłem, natomiast trzeba się liczyć, że w tym wypadku będziemy zdani na siebie samych. Również sąsiedzi mogą nie być zadowoleni z tego faktu.

Weekend – najlepszy czas?

Nie da się ukryć, że jednym z najlepszych momentów na przeprowadzkę jest weekend. Część osób odpoczywa, ulice mogą być mniej zakorkowane, zaś domownicy mogą w tym czasie spokojnie udać się na relaks. Dzięki temu nie będziesz przeszkadzał im w codziennych czynnościach. Większość firm przeprowadzkowych świadczy swoje usługi również w soboty i niedziele, dlatego też cały proces nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Oprócz tego rozwiązaniem godnym rozważenia jest wzięcie urlopu, nawet jeżeli miałby to być jeden dzień. W tym przypadku możesz przedłużyć weekend bez obaw o to, że nie wyrobisz się z przewiezieniem wszystkich niezbędnych rzeczy.

Poznaj nasze porady!

Dobry plan przeprowadzki to czasem więcej niż połowa sukcesu, nawet jeżeli zdecydowałeś się skorzystać z profesjonalnych firm oferujących usługi przeprowadzkowe. W końcu zazwyczaj będziesz musiał osobiście dokonać takich czynności jak rozpakowanie cennych przedmiotów czy też sprzątanie mieszkania. Dlatego też zapraszamy Cię to sprawdzenia naszych pozostałych artykułów, z których dowiesz się m.in.:

  • Co powinieneś wiedzieć i przeprowadzce?
  • Jak efektywnie posprzątać po przewiezieniu dobytku?
  • Jak zabezpieczyć drogocenne rzeczy?

Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług i zapoznania się pełną ofertą!