4 października 2023

Masz dżunglę z kwiatów w domu? Sprawdź, jak się z nią przeprowadzić!

Należysz do grona miłośników roślin doniczkowych? Jesteś właścicielem pokaźnej kolekcji wyjątkowych okazów? Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię zmiana lokum, na pewno zastanawiasz się, co zrobić ze swoim prywatnym ogrodem botanicznym? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci przygotować się do przeprowadzki razem z Twoimi zielonymi lokatorami. Dowiedz się, czy warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą przeprowadzkową!

Będziesz się przeprowadzał do nowego mieszkania? Sprawdź jego nasłonecznienie dla kwiatów!

Jeżeli Twoją pasją są rośliny i jesteś posiadaczem dużej ich liczby w swoim obecnym mieszkaniu, na pewno znasz ich upodobania. Doskonale wiesz, które kwiaty potrzebują dostępu do naturalnego światła, a które preferują zacienione miejsca. Zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę do nowego mieszkania, przyjrzyj się rozkładowi pomieszczeń i przestrzeni, jaką będziesz mógł zagospodarować dla zielonych roślin.

Upewnij się, że w przyszłym lokum znajdzie się wystarczająco dużo miejsca na wszystkie doniczki! Przyjrzyj się, czy w nieruchomości są duże okna, czy masz do dyspozycji wyłącznie parapety. A może planujesz zorganizować swój prywatny ogród w jednym z pomieszczeń z nieograniczonym dostępem do naturalnego światła? Jeśli znasz potrzeby swojej kolekcji kwiatów, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, czy konkretne mieszkanie jest przystosowane właśnie dla Twoich roślin.

Przygotuj swoją dżunglę kwiatów do przeprowadzki

Wiesz już, w jakich miejscach postawisz doniczki z żywymi roślinami, a zatem nadchodzi czas na przygotowanie Twojej zielonej kolekcji do transportu. Do tego etapu należy skrupulatnie się przygotować, ponieważ przeprowadzka wiąże się z ryzykiem uszkodzenia, połamania łodyg i liści, czy wysypania ziemi. Dlatego tak istotne jest właściwe zabezpieczenie, a następnie przetransportowanie kwiatów.

W ramach przygotowań do przeprowadzki dokładnie obejrzyj swoje rośliny i upewnij się, że nie zostały zaatakowane przez szkodniki. W trakcie przewożenia, kiedy rośliny będą blisko siebie, choroby mogłyby rozprzestrzenić się na kolejne egzemplarze. Dobrym pomysłem jest także przycięcie długich łodyg. Zapamiętaj również, aby bezpośrednio przed przeprowadzką nie podlewać i nie nawozić kwiatów – ziemia powinna być sucha.

przeprowadzka-z-roslinami

Zaplanuj przeprowadzkę

Małe kwiaty razem z doniczkami umieść w kartonach i starannie zabezpiecz je z każdej strony, aby zapobiec ich przemieszczaniu się. Jeśli zamykasz pudełko, koniecznie opisz jego zawartość! Nieduże okazy możesz umieścić także w papierowych torbach z uszami, co ułatwi ich bezpieczne przenoszenie. Przydadzą Ci się także:

  • folia bąbelkowa i stretch,
  • gazety i wypełniacze,
  • taśma klejąca.

W przypadku dużych roślin konieczne może okazać się związanie rozłożystych łodyg lub przymocowanie ich do drewnianych kijków, aby utrzymać je w pozycji pionowej. Za pomocą worka lub taśmy zabezpiecz ziemię w doniczce przed rozsypaniem.

Jak bezpiecznie przewieźć kwiaty?

Zadbaj, aby sam proces przewożenia roślin odbywał się w komfortowych warunkach. Kwiaty doniczkowe należy ostrożnie przenosić, następnie stabilnie umieścić w pozycji stojącej w pojeździe przeznaczonym do transportu. Unikaj także ekstremalnych warunków pogodowych – szczególnie niebezpieczna jest temperatura poniżej 0°C, a także porywisty wiatr, czy intensywne opady deszczu. Uniwersalna zasada mówi, że podczas przeprowadzki należy wynosić kwiaty jako ostatnie, a zarazem jako pierwsze ustawiać je w nowym mieszkaniu.

Przeprowadzasz się z całą dżunglą kwiatów? Skorzystaj z usług firmy Fachowe Przeprowadzki!

Jeśli jesteś właścicielem pokaźnej kolekcji kwiatów doniczkowych, firma przeprowadzkowa pomoże Ci zabezpieczyć liściaste ozdoby i przetransportować je w odpowiednich warunkach. Specjaliści z firmy Fachowe Przeprowadzki mają wiedzę, doświadczenie w zakresie pakowania i przewożenia roślin, a także dysponują flotą pojazdów umożliwiających bezpieczny transport.

Na współpracę z firmą przeprowadzkową warto zdecydować się wtedy, gdy potrzebujesz przewieźć rzeczy na dużą odległość. Profesjonaliści będą delikatnie obchodzić się z roślinami i zapewnią im komfortowe warunki w czasie przewozu. Dzięki temu w swoim lokum będziesz mógł cieszyć się swoją kolekcją zielonych ozdób. Daj im czas na aklimatyzację i obserwuj, jak przystosowują się do nowych warunków!