4 sierpnia 2023

Materiały do przeprowadzki? Zorganizuj je z tego, co masz w domu!

Zmiana miejsca zamieszkania to czas pełen wyzwań, a przygotowanie odpowiednich materiałów może mieć kluczowy wpływ na jego przebieg. Chcesz, by przeprowadzka odbyła się bez komplikacji i Twoje rzeczy były dobrze zabezpieczone, a jednocześnie starasz się działać ekonomicznie i ekologicznie? Nie kupuj, tylko wykorzystaj przedmioty, które posiadasz już w domu! Sprawdź, jak przygotować Twój dobytek do zabrania przez fachową firmę przeprowadzkową.

Dlaczego lepiej skorzystać z posiadanych już materiałów w domu?

Nowe pudełka, kartony, folie i inne opakowania nie należą do najtańszych. A użyjesz ich tylko raz. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, wykorzystaj materiały, które znajdziesz we własnym domu. Powtórne użycie dostępnych produktów nie tylko pozwoli Ci obniżyć koszty przeprowadzki, ale też będzie korzystne dla środowiska. Każde kupione pudło, rolka stretchu czy foliowy worek to kolejne śmieci obciążające naszą planetę. Fachowa firma przeprowadzkowa doceni Twoją kreatywność. Osiągniesz cel, a przy okazji oszczędzisz i postąpisz w modnym duchu zero waste.

Wykorzystaj stare i niepotrzebne koszulki

Czy wiesz, że przenosząc się do nowego domu, warto zrobić porządki w szafach i pozbyć się wszystkich ubrań, których nie używasz? Wielu osobom szkoda jest je wyrzucić i trzymają je latami, schowane w najdalszych zakamarkach. Jednak jeśli chcesz, by Twoja zmiana mieszkania przypominała fachowe przeprowadzki, zrób solidny przegląd odzieży i pozbądź się niepotrzebnej. Na pewno znajdziesz za małe koszulki, stare lub poplamione T-shirty, nienoszone bluzy i inne tekstylia. Tylko nie wyrzucaj ich do kosza na śmieci! Możesz wszystko z korzyścią wykorzystać w trakcie przenosin.

Bawełniana tkanina doskonale ochroni delikatne przedmioty przed uszkodzeniem. Przygotowując się do przeprowadzki, możesz nią owinąć wszystko to, co łatwo ulega stłuczeniu. Zastawa, kubki, filiżanki czy wazony — wszystko to możesz bezpiecznie zawinąć w nieużywane już ubrania. Miękkim materiałem zamortyzujesz wstrząsy i uderzenia, dzięki czemu zyskasz pewność, że firma przeprowadzkowa przewiezie kruche bagaże w całości.

stare-koszulki

Postaw na stare gazety

Czytasz papierowe gazety? Czasopisma szybko tracą aktualność i zwykle lądują w pojemniku na makulaturę. Jednak nie wyrzucaj ich, jeśli czeka Cię przeprowadzka. Zgniecione strony możesz wykorzystać jako materiał wypełniający puste miejsce w kartonach. Duży format arkuszy znany z tradycyjnych dzienników i tygodników doskonale sprawdzi się do owijania szklanek, kieliszków i innych kruchych naczyń. Włóż kartki pomiędzy talerze, a nie będą stukały o siebie nawzajem. Unikniesz dzięki temu przypadkowych uszkodzeń, które mogą przytrafić się, nawet jeśli rzeczy przewozi fachowa firma przeprowadzkowa.

Nie zapomnij o pudełkach po butach

Większość producentów obuwia pakuje swoje produkty w pudełka z pokrywkami. Zwykle te kartony są równie mocne i wytrzymałe, co materiały wykorzystywane przez fachowe firmy przeprowadzkowe. Ich rozmiary co prawda nie są imponujące, jednak mają wielkość, która pozwala na powtórne wykorzystanie. I pewnie z tego powodu wiele osób ich nie wyrzuca, tylko przechowuje, ukryte w różnych miejscach. Jeśli Ty również znajdziesz opakowania po butach ukryte w szafach, garażu czy innych schowkach, nie wahaj się ich wykorzystać w trakcie przeprowadzki. Spakuj do nich część przedmiotów, które zabierze firma przeprowadzkowa.

Co można do nich schować? Pudełka po butach dobrze sprawdzą się do:

  • zabezpieczenia bibelotów, które mogłyby się uszkodzić w dużych kartonach,
  • posegregowania mniejszych rzeczy lub niewielkich elementów garderoby, np. bielizny,
  • posortowania przedmiotów o podobnym zastosowaniu, np. utensyliów kuchennych.

Wykorzystując poręczne opakowania, łatwiej utrzymasz porządek w trakcie przeprowadzki. Dzięki temu szybciej rozpakujesz się, gdy już firma przeprowadzkowa dostarczy bagaże do Twojego nowego domu.

Przeprowadzasz się? Zrób to z firmą Fachowe Przeprowadzki!

Życiowe wyzwanie, jakim jest zmiana miejsca zamieszkania, będzie łatwiejsze dzięki kreatywności. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pozwolą Ci przejść gładko przez ten proces. Pozwól nam pomóc sobie bardziej! Powierz swój dobytek w ręce profesjonalistów. Nasza firma przeprowadzkowa Fachowe Przeprowadzki to zespół doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o bezpieczny transport Twoich rzeczy.