4 września 2023

Pakowanie kuchni do przeprowadzki. Najczęstsze błędy

Czeka Cię zmiana lokum? Zastanawiasz się, od czego zacząć przygotowania i jak przeprowadzić wszystkie etapy, aby o niczym nie zapomnieć? Jednym z pomieszczeń, na które warto poświęcić dłuższą chwilę podczas przeprowadzki, jest kuchnia. Pakowanie zapasów żywności, sprzętów kuchennych i naczyń to niełatwy proces. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, o czym pamiętać oraz czy warto skorzystać z fachowego wsparcia profesjonalnej firmy przeprowadzkowej podczas transportu!

Przeprowadzka kuchni – o czym musisz pamiętać?

O ile zmiana miejsca zamieszkania może budzić pozytywne emocje, o tyle pakowanie rzeczy zazwyczaj odkładamy na późniejszy termin. Dlatego tak ważne jest, aby postępować według ustalonego planu. Harmonogram działań to podstawa każdej przeprowadzki. Pozwoli uniknąć chaosu, niepotrzebnego zdenerwowania i nagromadzenia zadań w ostatnich dniach.

Pamiętaj, że przewożone przedmioty powinny być starannie zabezpieczone. W tym celu przydadzą Ci się:

  • mocne kartony różnej wielkości,
  • folia bąbelkowa i stretch,
  • papier i gazety,
  • worki na śmieci,
  • taśma klejąca,
  • markery.

Zastanów się, czy podczas transportu poradzisz sobie samodzielnie, czy potrzebujesz fachowego wsparcia, jakie oferuje firma przeprowadzkowa. Jeśli zamierzasz przewozić meble, duży sprzęt AGD, cenne pamiątki – warto zarezerwować z wyprzedzeniem konkretny termin i ustalić szczegóły współpracy.

przeprowadzka

Dlaczego warto zrobić porządki w kuchni przed przeprowadzką?

Od czego zacząć? Zachęcamy do zrobienia generalnego przeglądu całego wyposażenia kuchni. Przeprowadzka to doskonały moment na pozbycie się niepotrzebnych, nieużywanych lub zepsutych sprzętów – błędem jest przewożenie ich do nowego lokum. Rzetelnie oceń, które akcesoria używasz, a które wyłącznie zajmują miejsce w szufladach i szafkach. Przejrzyj zapasy produktów spożywczych – sprawdź, które nadają się do spożycia, a których data przydatności już dawno minęła.

Usunięcie zbędnych rzeczy pozwoli Ci zachować porządek w nowym lokum i znacznie przyspieszy proces rozpakowywania. Na tym etapie warto wyzbyć się sentymentów – rondel bez rączki, zarysowana patelnia lub pęknięta miska już się nie przydadzą. Zabierz do kolejnego mieszkania wyłącznie akcesoria, z których będziesz korzystać.

Jak zabezpieczyć kruche naczynia i sprzęt kuchenny?

Twoja kuchnia wyposażona jest w cenne sprzęty? Zadbaj o ich staranne zabezpieczenie, aby uniknąć uszkodzenia i zgubienia drobnych elementów. Każdą część blendera, miksera i czajnika owiń folią bąbelkową lub stretchową, a następnie włóż do grubego kartonu. Podobnie przygotuj do transportu szklane, ceramiczne i plastikowe naczynia, które mogą się zniszczyć. W tym celu przydadzą Ci się gazety i papier, a także filcowe przekładki. Upewnij się, że w pudełku nie ma żadnych pustych przestrzeni, a jeśli się pojawią, umieść w nich wypełniacze. Możesz wykorzystać np. nieużywaną odzież, która zamortyzuje wstrząsy.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest oznaczenie kruchych, cennych i narażonych na uszkodzenia przedmiotów. Czerwony wyraźny napis „SZKŁO” sprawi, że każdy będzie delikatnie obchodził się z takim pudełkiem. Wzmocnij spody i łączenia kartonów, aby mieć pewność, że dno się nie otworzy w czasie przenoszenia.

Jak zapakować żywność przed wyprowadzką?

W Twojej kuchni na pewno są produkty spożywcze, których nie zdążysz zjeść przed przeprowadzką, a przydadzą Ci się w nowym lokum. Makarony, płatki i ryż możesz umieścić w szczelnie zamykanych pojemnikach lub słoikach (pamiętaj o zabezpieczeniu przed stłuczeniem). Przyda Ci się także torba termiczna na rzeczy umieszczone w lodówce i zamrażarce. Jeśli przewozisz je na dużą odległość, konieczne może okazać się wykorzystanie np. lodówki turystycznej.

Zadbaj o wyposażenie kuchni i wybierz firmę Fachowe Przeprowadzki!

W najbliższym czasie czeka Cię pakowanie kuchni i chcesz przygotować się do tego procesu? Przygotuj plan działania i trzymaj się ustaleń, a także pamiętaj o kilku uniwersalnych zasadach. Podczas przewożenia mebli, sprzętu AGD, a nawet kruchych naczyń może się przydać profesjonalna pomoc. Kompleksowe wsparcie zapewnia firma Fachowe Przeprowadzki!

Gwarantujemy sprawny i bezpieczny transport nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Unii Europejskiej. Zajmujemy się starannym pakowaniem, przenoszeniem oraz przewożeniem dobytku naszych klientów. Dzięki nam stresujący czas przeprowadzki staje się przyjemnością!