19 czerwca 2024

Poznańskie Piątkowo – dlaczego warto się tu przeprowadzić? Podpowiadamy!

Szukając odpowiedniego miejsca na zakup domu czy mieszkania w Poznaniu, warto rozważyć dzielnicę, jaką jest Piątkowo. Położone w północnej części miasta, jest niezwykle rozwinięte oraz oferuje wiele wygód. Doskonały dojazd do centrum, bliska odległość sklepów i jednoczesny spokój, jaki oferuje, sprawiają, że przeprowadzka na Piątkowo to doskonała propozycja dla osób starszych, małżeństw z dziećmi lub młodych par, które szukają ciszy i pragną zamieszkać w malowniczej, lecz wygodnej dzielnicy. 

Historia Piątkowa – co musisz wiedzieć?

Nie wszyscy mieszkańcy miasta i okolic zdają sobie sprawę, iż Piątkowo pierwotnie było wsią sąsiadującą z Poznaniem. Dopiero w roku 1972 stało się one integralną częścią miasta i jedną z jego wyjątkowych dzielnic. Wtedy też na Piątkowie zaczęto budować osiedla mieszkaniowe, nazwane na cześć sześciu królów Polski:

  • Jana III Sobieskiego,
  • Zygmunta Starego,
  • Władysława Jagiełły,
  • Bolesława Chrobrego,
  • Stefana Batorego,
  • Bolesława Śmiałego.

Nieopodal powstało również osiedle Marysieńki, zabudowane w większości eleganckimi domkami jednorodzinnymi. Ze względu na dużą popularność tej części miasta, zostało one dobrze skomunikowane z centralnym rejonem Poznania. Umożliwia to mieszkańcom wygodny dojazd do szkoły, pracy, sklepów oraz placówek medycznych.

Jakie atrakcje znajdziesz na poznańskim Piątkowie?

Piątkowo to doskonałe miejsce na przeprowadzkę dla miłośników spokoju i natury. Przy jego północno-wschodniej części znajdują się Lasy Państwowe Poznania, będące doskonałym punktem spacerowym z czworonogami lub pikniki z najbliższymi. Nie brak tu także ciekawych zabytków, których historia zachwyci wszystkich miłośników miasta. Na południu dzielnicy zobaczyć można należący do Twierdzy Poznań, zabytkowy Fort Va, a także dwie robiące wrażenie wieże radiowo-telewizyjne Stacji Linii Radiowych Piątkowo. W pobliżu domów jest wiele placów zabaw, które będą świetną atrakcją dla najmłodszych mieszkańców miasta.

przeprowadzka-poznan-piatkowo

Piątkowo, czyli idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i studentów

Ze względu na niezwykle łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, bliską odległość przedszkoli, szkół, sklepów i restauracji, przeprowadzka na Piątkowo to świetny wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i studentów. Doskonała komunikacja umożliwia szybkie i sprawne podróżowanie do centrum i pozostałych dzielnic, zaś bliska odległość lasów pozwala poczuć się w tej dzielnicy jak na wsi, którą wiele lat wcześniej przecież była. Ten rejon z pewnością docenią osoby szukające na co dzień spokoju oraz ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku, lecz bez utrudnień, jakie niestety poczuć można podczas przeprowadzki do mniej rozwiniętych dzielnic.

Jak wygląda dojazd z Piątkowa do centrum Poznania?

Dojazd autem do centrum zajmuje około 15 minut, jednak część osób decyduje się jednak na korzystanie z dobrze zarządzanej komunikacji miejskiej, która kursuje na tej trasie nawet co kilka minut. Sam dojazd autobusem lub tramwajem zajmuje zazwyczaj kilkanaście minut, maksymalnie do pół godziny, co jest znakomitym wynikiem jak na tak duże i rozwinięte miasto. Oznacza to, iż dojazd do pracy czy szkoły nie jest zbyt czasochłonny, a Piątkowo doskonale łączy w sobie zalety mieszkania z dala od centrum oraz przywileje wynikające z przemyślanej komunikacji miejskiej.

Przeprowadzka na Piątkowo? Tylko z Fachowymi Przeprowadzkami!

Zachwyciła Cię historia Piątkowa, atrakcje i wygoda, które ta dzielnica oferuje? Myślisz o zamieszkaniu tam wraz z całą rodziną, lecz nie masz możliwości zorganizować tego samodzielnie? Fachowe przeprowadzki to znana i ceniona na rynku firma przeprowadzkowa. Działamy na terenie Poznania, proponując Ci bezpieczny przewóz posiadanych rzeczy w konkurencyjnych cenach! Skontaktuj się więc z nami i zrealizuj swoje marzenie o mieszkaniu w bezpiecznej, dobrze skomunikowanej i rozwijającej się dzielnicy miasta! Dzięki Fachowym Przeprowadzkom unikniesz niepotrzebnych nerwów i będziesz mógł cieszyć się nową okolicą. Dołożymy wszelkich starań, by Twoja przeprowadzka była bezproblemowa, a jednocześnie szybka i mało kosztowna! Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu naszej firmy przeprowadzkowej i zyskaj wsparcie na każdym etapie współpracy – załadunku, przewożenia i bezpiecznego rozładunku.