18 października 2022

Przeprowadzka krok po kroku. O czym warto pamiętać?

Zmiana miejsca zamieszkania to poważny krok w życiu. Towarzyszy mu wiele emocji i niepewności, które wiążą się z nowym miejscem. To duża szansa, ale i pewne ryzyko. Jak sprawić, aby cały proces przebiegł bezproblemowo? O czym pamiętać podczas transportu ubrań, mebli i elektroniki? Jak ocenić, czy poradzisz sobie samodzielnie, czy może konieczne będzie podjęcie współpracy z profesjonalną firmą przeprowadzkową? Dowiedz się, jak najlepiej przygotować się do przewozu rzeczy!

Przeprowadzka nie musi być straszna!

Często przeprowadzka kojarzona jest z dużym stresem i pośpiechem. Owszem, działanie bez odpowiedniego przygotowania może przysporzyć wielu kłopotów. Jednak zmiana miejsca zamieszkania rzadko spada na nas z dnia na dzień (choć i takie sytuacje mają miejsce). Chcąc ułatwić Ci cały proces, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu kilka uniwersalnych zasad, które pomogą Ci przebrnąć przez to zadanie bez trudności. Zanim przejdziesz do gromadzenia kartonów i pakowania osobistych rzeczy, zadbaj o załatwienie niezbędnych formalności. Rozwiąż umowy z dostawcami energii we właściwym czasie i poinformuj urzędy i banki o zmianie adresu do korespondencji.

Stwórz dokładny plan

Prawidłowe zaplanowanie przeprowadzki to jeden z kluczowych elementów sukcesu. Być może wydaje Ci się to zbędne, jednak udowodnimy Ci, że jest inaczej. Weź do ręki notes i długopis i rozpocznij planowanie:

  • wypisz wszystkie kategorie przedmiotów, które musisz ze sobą zabrać,
  • wymień te, których chcesz się pozbyć przed przeprowadzką,
  • określ, które przedmioty wymagają szczególnej troski podczas przewożenia,
  • oceń, czy poradzisz sobie samodzielnie, czy potrzebna będzie pomoc np. w transporcie większych gabarytów,
  • zaplanuj dokładne daty wszystkich działań.

Jeśli dojdziesz do wniosku, że samodzielna przeprowadzka nie jest możliwa – zdecyduj, czy potrzebujesz wsparcia ze strony firmy transportowej, czy profesjonalnej pomocy przeprowadzkowej. Sprawdź i porównaj oferty dostępne w Internecie, a w razie potrzeby skontaktuj się z wybranymi usługodawcami. Umów się na konkretny termin i rozpocznij przygotowania!

transport-mebli-przeprowadzka

Zabezpiecz delikatne przedmioty

Wśród przewożonych rzeczy znajdą się ubrania czy kosmetyki, o które nie musisz obawiać się w czasie transportu. Nieco więcej czasu należy poświęcić na przygotowanie książek lub akcesoriów kuchennych. Jednak najwięcej trudności sprawiają przedmioty delikatne, które mogą łatwo uszkodzić się podczas przewożenia. Mowa m.in. o zastawie stołowej, lustrach i szklanych dodatkach. Sprzęt elektroniczny warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli Twoja przeprowadzka została zaplanowana z wyprzedzeniem, staraj się zgromadzić jak najwięcej gazet, papieru pakowego lub folii bąbelkowej, w którą owiniesz delikatne przedmioty.

Bardzo ważny jest przewóz cennych rzeczy. Mowa m.in. o sprzęcie RTV/AGD czy sprzęcie muzycznym. Nasza firma przeprowadzkowa z Poznania oferuje bezpieczny transport pianin i fortepianów. Tym zadaniem zajmuje odpowiednio wykwalifikowany personel, który zadba dowiezienie nieuszkodzonego sprzętu pod wskazany adres.

Podpisz posegregowane artykuły

Zastanawiasz się, jak jeszcze możesz ułatwić sobie proces przeprowadzki? Dokładnie posegreguj wszystkie przedmioty, które umieszczasz w kartonach. Podziel je według kategorii. Do jednego pudła włóż chemię gospodarczą, do drugiego produkty spożywcze, a w innym umieść zastawę stołową lub książki. Ważnym punktem jest prawidłowe podpisanie wszystkich kartonów. W widocznym miejscu umieść informację, co znajduje się w środku i do jakiego pomieszczenia dane pudło powinno trafić. Nie zapomnij o dokładnym oznaczeniu szklanych przedmiotów, a także informacji, z której strony jest góra i dół pudełka.

Zaufaj specjalistom!

O ile z transportem odzieży i ręczników nie powinieneś mieć trudności, o tyle podczas przewożenia mebli czy sprzętu AGD, mogą pojawić się wyzwania. Warto pomyśleć o podjęciu współpracy z profesjonalną firmą, która świadczy usługi przeprowadzkowe. Określ, czy potrzebujesz jedynie transportu, czy przyda Ci się wsparcie także z wyniesieniem i wniesieniem sprzętu. Znajdź firmę, która dostosuje ofertę do Twoich potrzeb i sprawi, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. Jeśli mieszkasz na terenie Poznania lub okolic, skorzystaj z naszej pomocy!