16 maja 2024

Przeprowadzka na poznańskie Winogrady? Czemu nie! Sprawdź, dlaczego warto!

Stolica Wielkopolski dla wielu osób jawi się jako idealne miejsce do życia z licznymi perspektywami zawodowymi i nie tylko. Trudno się dziwić – w mieście stale się coś dzieje. Modernizacja infrastruktury, liczne inwestycje, potrzebujące nowych, zdolnych pracowników, wydarzenia kulturalne… To jedynie część oferty tej metropolii. Gdzie jednak zamieszkać w Poznaniu? Otóż okazuje się, że dużym zainteresowaniem cieszą się Winogrady. Dlaczego warto wybrać akurat tę dzielnicę? Sprawdź to!

Co musisz wiedzieć o Winogradach?

Położona niemal w centrum (nieco na północ od niego) część miasta należy do młodszych dzielnic Poznania, dynamicznie rozwijająca się od końca lat 60. do połowy lat 80. XX wieku. Wcześniej bowiem był to mało zurbanizowany obszar rolniczy z domkami jednorodzinnymi. Warto wiedzieć, że na tym obszarze znajdowała się także hala dla sterowców, z której pozostały jedynie fragmenty.

W czasach PRL rozbudowa mieszkaniowa (bloki z wielkiej płyty) trwała od 1968 roku i trwała niemal nieprzerwanie do 1984 roku. Po transformacji ustrojowej z kolei zaczęły powstawać osiedla w ramach TBS-ów. Obecnie na Winogradach wciąż powstają nowe budynki mieszkaniowe, budowane zgodnie z nowoczesnymi trendami.

Tyle o historii i charakterze budownictwa tej dzielnicy. Co zaś oferuje ona swoim mieszkańcom? Jak wygląda komunikacja miejska? Przekonaj się o tym poniżej!

Co Winogrady oferują swoim mieszkańcom?

Jest to zdecydowanie jedna z „najzieleńszych” dzielnic Poznania. Pełno tu drzew, a w południowej części znajduje się Park Cytadela, charakteryzujący się nie tylko mnóstwem zieleni czy historyczną architekturą militarną, ale i bogatą wystawą sprzętu wojskowego. Urokliwy lewy brzeg Warty to kolejny atut dla ceniących sobie miejskie parki. Osoby szukające ochłody mogą wybrać się na pobliską Maltę nad Jezioro Maltańskie, do którego łatwo dotrze się komunikacją miejską.

Poza tym jednak Winogrady są wciąż położone blisko centrum stolicy Wielkopolski, co daje się odczuć dzięki szerokiemu dostępowi do rozmaitych usług. Można znaleźć tu liczne kliniki zdrowia i przychodnie, w tym też weterynaryjne. Ponadto nie brakuje tu siłowni, boisk, różnych sklepów (w tym tych wielkopowierzchniowych, jak marketów ogólnospożywczych czy budowlanych). Innymi słowy – w dzielnicy tej odnajdziesz wszystko, co jest potrzebne do życia.

przeprowadzka-na-winogrady

Dlaczego Winogrady to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi?

To jednak nie wszystko! Przeprowadzka na Winogrady to także doskonałe wyjście dla rodziców z dziećmi. W okolicach można znaleźć liczne żłobki, szkoły publiczne i prywatne oraz inne placówki edukacyjne, w tym np. Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Powszechna zieleń oraz liczne place zabaw również sprzyjają wychowaniu dzieci w przyjaznym otoczeniu. Osiedla często poprzecinane są nie tyle drogami, co chodnikami, dzięki czemu do wielu punktów bezpiecznie dotrze się pieszo. Stale rozwijające się budownictwo mieszkaniowe sprawia, że pary z maluchami odnajdą się tu rewelacyjnie.

Winogrady – centrum Poznania – jak wygląda dojazd?

Bliskie położenie dzielnicy względem centrum miasta sprawia, że to idealne miejsce dla każdego, kto chce mieszkać w typowej „miejskiej sypialni”, a jednocześnie mieć łatwy dostęp do wielkomiejskich udogodnień. Samochodem można szybko przemieścić się do centrum z Winograd od ronda Solidarności, a także okalającymi dzielnicę ulicą Lechicką i Księcia Mieszka I.

Z drugiej strony ta część miasta jest świetnie skomunikowana dzięki rozwiniętemu transportowi publicznemu. Przejeżdżają przez nią m.in. tramwaje linii nr 3, 5, 7 i 10. Z południowej części Winograd (stacja Garbary) kursuje też pociąg kolei metropolitalnej.

Ile trwa dojazd do serca Poznania? To zależy od środka transportu i odległości. Wskazuje się jednak, że przeciętnie trwa on około 10-25 minut. Oznacza to, że jeśli pracujesz w centrum stolicy Wielkopolski, możesz być spokojny o to, że łatwo dotrzesz z domu na Winogradach do miejsca pracy!

Przeprowadź się na Wingorady z Fachowymi Przeprowadzkami!

Jeśli więc stoisz przed wielkim krokiem w swoim życiu i szukasz nowego miejsca, by osiąść – dzielnica ta będzie strzałem w dziesiątkę! Przyda Ci się tylko dobra firma przeprowadzkowa. W Poznaniu działa m.in. przedsiębiorstwo Fachowe Przeprowadzki. Dzięki nam możesz szybko i bezpiecznie zrealizować swoje marzenie o przeniesieniu się na Winogrady. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!