20 września 2022

Przeprowadzka wielkogabarytowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Prawie każdy przynajmniej raz w życiu musiał poradzić sobie z mozolnym procesem przeniesienia całego dobytku, który nie należy do łatwych oraz przyjemnych. Szczególnie jeżeli weźmiesz pod uwagę konieczność przeniesienia rzeczy o wielkich gabarytach, jak np. fortepian. Zastanawiasz się, czy profesjonalna firma przeprowadzkowa i oferowany przez nią transport fortepianów np. w Poznaniu to usługa, z której warto skorzystać? Czy w przypadku dużych, a nierzadko drogocennych mebli należy oszczędzać? Już teraz przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

 

Bezpieczna przeprowadzka z dużymi przedmiotami

Niezależnie od tego, czy przenosisz cały swój dobytek, biuro z wieloma stanowiskami do pracy, czy też potrzebujesz pomocy w przemieszczeniu się z wynajmowanego mieszkania, usługi przeprowadzkowe to wsparcie, które zdecydowanie warto rozważyć. Szczególnie jeżeli stoisz przed koniecznością transportu drogocennych przedmiotów, takich jak np. fortepian – w tym przypadku profesjonalna firma może okazać się wręcz koniecznością, bez której trudno będzie Ci wykonać całe przedsięwzięcie.

Oczywiście możesz podjąć próbę przewozu przedmiotów wielkogabarytowych na własną rękę, niemniej jednak musisz wziąć pod uwagę następujące wyzwania, które będą przed Tobą stały, jak np.:

  • konieczność wynajęcia odpowiedniego środka transportu, zazwyczaj ciężarówki;
  • znalezienie wyszkolonych ludzi, którzy wezmą odpowiedzialność za przewóz tak wartościowej rzeczy oraz wyniesienie z domu;
  • opracowanie logistyki całego przedsięwzięcia.

Z prostej kalkulacji wynika, że w tak skomplikowanych przypadkach jak przewóz fortepianu, raczej warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Mimo to nie można zapominać o elementarnych kwestiach, które nadal powinny leżeć po Twojej stronie. Zastanawiasz się o jakie możes chodzić? Zatem przeczytaj kolejny akapit!

Zabezpieczenie rzeczy

Chyba nie trzeba podkreślać, że fortepian to instrument, który z kilku istotnych czynników stanowi specyficzny przedmiot do transportu. Po pierwsze jest duży, przez co średniej wielkości ciężarówki lub przyczepy dostępne na wynajem mogą nie być wystarczające. Po drugie, ma dość nietypowy kształt, przez co nie jest możliwe zapakowanie go w odpowiednio duże pudełko, czy też obłożenie np. europaletami. Po trzecie jego zewnętrzna warstwa jest delikatna i podatna na wszelkie zarysowania. Co więcej, specjalny lakier fortepianowy jest zazwyczaj drogi, dlatego warto szczególnie uważać na jego powierzchnię. Po czwarte – jest ciężki. Potrafi ważyć nawet 500 kg, dlatego przeniesienie z pomocą kolegi nie wchodzi w grę.

W tej sytuacji najlepszym wyjściem mogą okazać się usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która w solidny i bezpieczny sposób dowiezie Twój instrument w docelowe miejsce. Osobną kwestią jest konieczność posiadania specjalnego wózka lub pasów transportowych, które w przypadku jednorazowego wydatku mogą okazać się zwyczajnie nieopłacalne. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o transporcie takich instrumentów jak fortepian?

firma-transporotwa-przeprowadzki

Odpowiedni transport

Nawet jeżeli zdecydujesz na skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy, która świadczy usługi przeprowadzkowe, warto wdrożyć szereg działań, dzięki czemu zabezpieczysz swój fortepian podczas transportu. Po pierwsze warto mieć na uwadze fakt, że tej klasy instrument jest wyjątkowo wrażliwy, zarówno na warunki atmosferyczne, jak i sposób traktowania. W przypadku mało delikatnego sposobu obchodzenia się z nim, może dojść do jego rozstrojenia.

Z kolei ekspozycja na deszcz, śnieg czy mróz mogą mieć negatywny wpływ na trwałość użytych materiałów. Mimo to usługi profesjonalnych firm przeprowadzkowych, które zajmują się transportem fortepianów, mają na uwadze wszelkie czynniki, które mogą w jakikolwiek sposób zagrażać.

Zdaj się na profesjonalistów!

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na skorzystanie z usługi transportu fortepianu, która jest realizowana przez profesjonalną firmę przeprowadzkową, nie zwlekaj i zapoznaj się z ofertą już teraz. Warto przemyśleć, czy jest sens ryzykowania w przypadku tak drogiego przedmiotu. W razie jakichkolwiek pytań polecamy się do kontaktu składania zapytań ofertowych!