6 marca 2023

Przeprowadzka z niemowlakiem – jak się do niej przygotować?

Zmiana miejsca zamieszkania sama w sobie może być niezwykle stresująca, a co dopiero przeprowadzka z niemowlakiem. Brzmi jak mission impossible, ale czy faktycznie? Ależ skąd! Wystarczy przemyślany plan, a wszystko może się udać bez żadnych niespodzianek. Zastanawiasz się, jak dobrze się do tego przygotować? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które ułatwią to zadanie. Sprawdź, jak może Ci w tym pomóc profesjonalna firma przeprowadzkowa.

 

Czy trzeba się obawiać przeprowadzki z niemowlakiem?

Z całą pewnością to duże wyzwanie i przedsięwzięcie logistyczne, ale czy znacznie większe od standardowej przeprowadzki? Wiele zależy od niemowlęcia i Twojego podejścia. Im mniejsze dziecko, tym łatwiej wszystko zorganizować. Noworodki dużo śpią i przebywają w łóżeczku, więc pakowanie może się okazać dużo prostsze niż z brzdącem, który zaczyna chodzić i nie odstępuje Cię na krok.

Warto mieć pod ręką niezbędne rzeczy dla maluszka: pieluszki, ubranka na zmianę, smoczki, grzechotki czy inne ulubione zabawki. To zawsze może się przydać. Pamiętaj też, że nie wszystko musisz robić samodzielnie. Nasza firma przeprowadzkowa chętnie pomoże Ci w pakowaniu i innych czynnościach, a Ty skupisz się na tym, co naprawdę ważne.

W jaki sposób zorganizować przeprowadzkę z dzieckiem?

Niezwykle istotny jest dobrze przemyślany plan działania. Najlepiej zacznij od wyboru dogodnego terminu przeprowadzki. Jeśli chcesz wynająć firmę przeprowadzkową, musisz to zrobić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Zadbaj też o to, aby w zaplanowanym czasie był w domu jeszcze ktoś do pomocy, kto ewentualnie mógłby Cię odciążyć i zająć się dzieckiem. To może usprawnić całe przedsięwzięcie.

Zrób sobie spis dobytku i podziel rzeczy na te, które chcesz zabrać do nowego domu oraz te niepotrzebne. Przeprowadzka to zawsze dobry moment na zrobienie porządku w szafach, np. pozbycie się ubranek, z których maluszek już wyrósł. Możesz je, np. sprzedać lub oddać w dobre ręce. Daj sobie czas, nie rób wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jak się przygotować do przeprowadzki z niemowlakiem?

Średnio na dwa tygodnie przed przeprowadzką zacznij zbierać różne materiały, które ułatwią Ci pakowanie, takie jak:

  • pudełka,
  • kartony,
  • styropian,
  • tektura,
  • worki,
  • folia bąbelkowa.

Takie rzeczy podczas pakowania zawsze się przydadzą. Jeśli nie masz do tego głowy, sprawdzona firma przeprowadzkowa może dostarczyć Ci niezbędne akcesoria i pomóc w zabezpieczeniu dobytku. Podczas przeprowadzki z niemowlakiem najważniejsza jest dobra organizacja. Najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka trzymaj osobno. Uważaj, aby nie trafiły one przypadkiem do kartonów, które zostaną zabrane szybciej. Musisz mieć do nich swobodny dostęp, aby móc w każdej chwili po nie sięgnąć.

przeprowadzka-z-niemowlakiem

Jak pakować rzeczy do przeprowadzki?

Najpierw je przejrzyj. Te, których nie chcesz zabrać ze sobą, odłóż w inne miejsce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że do nowego domu trafią tylko te ulubione i potrzebne. Pakowanie rzeczy do przeprowadzki najlepiej zacznij od przedmiotów, które na pewno znajdą miejsce w Twoim nowym domu. Pamiętaj o przygotowaniu torby podręcznej z wyprawką dla niemowlaka. Powinny się tam znaleźć artykuły pierwszej potrzeby, których będziesz używać w najbliższym czasie – pieluszki, chusteczki nawilżane czy śpioszki.

Później zacznij pakować resztę dobytku – w tym rzeczy codziennego użytku. Posegreguj je i powkładaj do kartonów, pudeł czy innych opakowań. Śmiało wykorzystaj też walizki i torby podróżne – oszczędzisz w ten sposób miejsce. Wszystko dokładnie opisz. Będzie to cenna wskazówka dla pracowników firmy przeprowadzkowej, aby wiedzieli, jak mają się obchodzić z danymi przedmiotami. Ułatwi to też ich rozpakowanie już na nowym miejscu.

Zabezpieczenie mebli i innych sprzętów zostaw fachowcom. Zazwyczaj robi się to pod koniec całego przedsięwzięcia.

Chcesz bez stresu przejść przez przeprowadzkę? Skorzystaj z pomocy naszej firmy!

Podczas przeprowadzki z niemowlakiem może wyniknąć wiele nieprzewidzianych sytuacji, umiemy je rozwiązywać. Dlatego, jeśli chcesz, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem i bez stresu, skontaktuj się z nami. Jako profesjonalna firma przeprowadzkowa z Poznania gwarantujemy bezpieczeństwo Twojego dobytku. Możemy zająć się wszystkim – od pakowania i zniesienia, transportu rzeczy standardowych i niestandardowych, aż po ich rozpakowanie w miejscu docelowym. Skorzystaj z naszej pomocy i nie martw się o nic. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.