12 czerwca 2023

Przeprowadzka z pianinem – o czym musisz pamiętać? Podpowiadamy!

Posiadanie wielkogabarytowego instrumentu, takiego jak pianino, to marzenie wielu osób. Jednak każdy posiadacz sprzętu grającego tego typu powinien wiedzieć, jakim problemem może okazać się konieczność przetransportowania go w inne miejsce. Jeśli i Ty również należysz do tego grona i przygotowujesz się do przeprowadzki, koniecznie zatroszcz się o dobre zabezpieczenie cennych i delikatnych gabarytów. Przeczytaj wskazówki, które przygotowała profesjonalna firma przeprowadzkowa.

Jak odpowiednio zabezpieczyć pianino do transportu?

Jeśli stajesz przed wyzwaniem, jakim jest przeprowadzka z pianinem, porządnie się do niego przygotuj. Jest to instrument wrażliwy na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak wstrząsy, wahania temperatury czy wysoka wilgotność. Niewłaściwe obchodzenie się z nim może skutkować rozstrojeniem, a nawet trwałym zniszczeniem mechanizmu. Dlatego tak ważne jest dokładne zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, która fachowo przygotuje sprzęt do podróży. O jakich czynnościach należy pamiętać? Aby pianino było gotowe do przeprowadzki, należy:

  • zmierzyć instrument i porównać jego wymiary z szerokością przejść, w których musi się zmieścić. Większości nowszych i starszych modeli nie można rozkręcić. Jeśli na drodze do miejsca docelowego znajdą się zbyt wąskie drzwi, trzeba zaplanować alternatywną trasę,
  • przykleić klapę osłaniającą klawisze za pomocą taśmy klejącej,
  • dokładnie obłożyć je tekturą i owinąć folią stretchową. Najlepiej wykonać kilka warstw – im więcej, tym ochrona będzie skuteczniejsza.

Do wnętrza sprzętu nie dostaną się dzięki temu zanieczyszczenia, kurz ani wilgoć. Firma przeprowadzkowa będzie mogła zająć się kolejnymi zadaniami.

Od czego zależy prawidłowy transport pianina?

Jeżeli planowana przeprowadzka z pianinem ma zakończyć się sukcesem, należy zadbać o prawidłowy transport cennego ładunku. Na pewno trzeba uwzględnić jego wagę i wymiary. Mogą różnić się w zależności od modelu. Rozbieżność bywa bardzo duża, w przypadku ciężaru może to być aż kilkaset kilogramów. Również szerokość może być różna i wynosić nawet 300 cm. Ze względów logistycznych koniecznie poinformuj firmę przeprowadzkową o wymiarach posiadanego egzemplarza.

Nie ma wątpliwości, że jest to sprzęt ciężki i nieporęczny. Szczegółowe informacje o nim są potrzebne m.in. po to, żeby właściwa liczba osób została oddelegowana do przeniesienia go we wskazane miejsce, np. do samochodu. Tylko odpowiednio dobrani pracownicy firmy przeprowadzkowej są w stanie zapewnić bezpieczeństwo przenoszonego pianina. Pojazd, którym będzie realizowana przeprowadzka, także musi być przystosowany do tego zadania.

transport

 

W jaki sposób bezpiecznie przewieźć pianino do nowego mieszkania?

Przewożenie dużych gabarytów zawsze wymaga użycia odpowiedniego pojazdu. Wymagania są jeszcze bardziej wyśrubowane, jeśli chodzi o przeprowadzkę tak delikatnego sprzętu, jakim jest pianino. Gdy już zostanie ono przygotowane do podróży i zabezpieczone tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia, a następnie z sukcesem wyniesione z pierwotnej lokalizacji, należy wykorzystać samochód, który sprosta wyzwaniu. Nie każdy ma do takiego dostęp, ale na pewno stosowny model znajduje się na wyposażeniu profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Jedną z najważniejszych kwestii jest tak duża pojemność auta, by w jego wnętrzu zmieściło się zabezpieczone pianino. Sprzęt musi podróżować w pozycji stojącej, w przeciwnym przypadku mechanizm byłby zagrożony uszkodzeniem podczas przeprowadzki. Instrument trzeba uchronić przed przesuwaniem się za pomocą specjalnych pasów transportowych. Jeśli ten krok zostanie pominięty to gwałtowne hamowanie lub ostrzejszy zakręt może skończyć się fatalnie. Dobra firma przeprowadzkowa nie pozwoli na takie ryzyko.

Przeprowadzasz się? Wybierz Fachowe Przeprowadzki!

Zmiana miejsca zamieszkania bywa męcząca i trudna do zorganizowania. Możesz samodzielnie podjąć wyzwanie, jakim jest przeprowadzka z pianinem, ale czy na pewno chcesz ryzykować? Zdaj się na profesjonalną firmę przeprowadzkową, która zatroszczy się o bezpieczeństwo Twojego instrumentu. Fachowcy zapewnią odpowiednie zabezpieczenie i sprawny transport sprzętu do nowego domu. Skontaktuj się z nami i zyskaj spokój oraz pewność, że cenne dla Ciebie przedmioty są we właściwych rękach.