6 września 2022

Przeprowadzka z psem – polecamy nasze rady

Niezależnie od tego, czy dokonywałeś w swoim życiu przeprowadzki nie raz, czy też przewóz rzeczy będzie dla Ciebie zupełnie nowym wyzwaniem, każdy tego typu transport wiąże się z koniecznością skrupulatnego zaplanowania czynności. W końcu chyba nikt nie chce, aby cenny dobytek uległ zniszczeniu, prawda? Dobrym rozwiązaniem może być profesjonalna firma przeprowadzkowa np. w Komornikach, która bez problemu przeniesie wszystkie Twoje rzeczy z miejsca na miejsce. Zastanawiasz się jednak co zrobić, jeżeli członkiem Twojej rodziny jest pies? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

 

Sprawna przeprowadzka z psem

Na samym wstępie warto zwrócić uwagę na fakt, że stres związany z przekwaterowaniem oraz przewozem rzeczy towarzyszy nie tylko ludziom, nawet jeżeli zaangażuje się do tego profesjonalną firmę przeprowadzkową. Psy to zwierzęta, które są wyjątkowo mocno przywiązane do swojego terytorium. Udomowione czworonogi traktują domy i mieszkania jako ostoję, czując się tam bezpiecznie oraz komfortowo. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im sprawnej wyprowadzki, która w żaden sposób nie nadwyręży ich nerwów. Zastanawiasz się, jak to zrobić?

Bezpieczny transport

Nawet jeżeli nie korzystałeś wcześniej z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej do przewozu rzeczy, na pewno zdarzało Ci się transportować psa samochodem lub środkiem komunikacji publicznej, np. do weterynarza. Większość czworonogów dobrze znosi podróże autem na wakacje czy też autobusem do ulubionego parku na drugim końcu miasta, chociaż zdarzają się przypadki, w których odczują stres. W takim momencie można pomyśleć, żeby iść na energiczny marszobieg razem z Twoim pupilem – dzięki temu będzie zmęczony, a tym samym spokojny.

Nie powinieneś też transportować psa razem z meblami. Każde zwierzę potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, natomiast w przypadku transportu kartonów na tylnym siedzeniu może czuć się przytłoczony. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na firmy oferujące profesjonalny przewóz rzeczy w Poznaniu.

 

firma-przeprowadzkowa-komorniki

Nowe miejsce

Warto mieć na uwadze ciekawe rozwiązanie, które każdy z Was może wdrożyć sam, bez pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która dokonuje przewozu rzeczy. Mianowicie należy zabrać psa do nowego mieszkania jeszcze przed transportem gabarytów, tak aby mógł oswoić się z nowym miejscem, poznać jego wnętrza oraz zakamarki. Nie bez powodu mówi się, że to nos jest oczami każdego czworonoga, dlatego bez obaw pozwól obwąchać swojemu psu każdy kąt oraz przedmioty. Im szybciej pozna nowości, tym lepiej będzie w stanie poradzić sobie ze zmianami.

Niemniej jednak oprócz tego warto pamiętać o przywiązaniu psa do starego miejsca i dobrze znanych zapachów. W tym przypadku, zanim skorzystasz z profesjonalnego przewozu rzeczy przez firmę przeprowadzkową, weź kilka akcesoriów swojego pupila – ulubioną zabawkę, gryzak, miskę czy też trochę karmy. Takie rozwiązanie umożliwi łagodną oraz pozbawioną niepotrzebnego stresu aklimatyzację Twojego psa, dzięki czemu unikniesz dalszych problemów po transporcie.

Jeżeli planujesz wymianę legowiska na nowe, lepiej poczekaj z tym przez parę tygodni. Kiedy zwierzę przyzwyczai się do otoczenia, zdecydowanie łatwiej będzie mu zaakceptować tę zmianę. Oprócz tego pamiętaj, żeby przewieźć zwierzę, dopiero gdy całe zamieszanie się zakończy. Przesuwanie mebli i rozpakowywanie kartonów mogą nie należeć do najmilszych wrażeń.

Zaufaj fachowcom!

Jeżeli chcesz zadbać o odpowiedni komfort oraz dobre samopoczucie Twojego ulubionego psa, skorzystaj z profesjonalnych usług firmy przeprowadzkowej do przewozu rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał martwić się oto w jaki sposób przetransportujesz meble oraz wszelkie inne akcesoria domowe. Dzięki temu skupisz się wyłącznie na bezpieczeństwie swojego pupila. Pozwoli Ci to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze oraz nerwy. Skorzystaj z naszych usług już teraz – zapraszamy!