5 czerwca 2024

Przeprowadzka ze sprzętem AGD – co musisz wiedzieć? Podpowiadamy!

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z pakowaniem do transportu nie tylko ubrań i drobnych rzeczy, lecz także mebli i dużych sprzętów. Przeprowadzka wymaga więc odpowiedniego zaplanowania, by wszystko było jak najlepiej zabezpieczone oraz przetransportowane na czas. Warto skorzystać w takim przypadku z usług, jakie świadczy wykwalifikowana firma przeprowadzkowa. Poznań to jedna z wielu miejscowości, na terenie której możesz wynająć do pomocy nasz zespół!

Przygotuj swoje AGD na podróż do nowego domu

W zależności od tego, jakie sprzęty ze sobą przewozisz, potrzebujesz niezbędnych akcesoriów oraz opakowań, by ochronić je przed uszkodzeniami transportowymi. Wystarczy, że przygotujesz swoje meble oraz pozostałe rzeczy, pakując je w kartony czy owijając folią bąbelkową, a my bezpiecznie przewieziemy je do nowego lokalu. Dzięki temu nie będziesz martwić się tym, iż wszystkie kwestie logistyczne spoczywają na Twoich barkach, tylko skorzystasz z profesjonalnej pomocy doświadczonych osób. Jeśli więc planujesz przeprowadzkę, upewnij się, że odpowiednio przygotowałeś do niej sprzęty: rozmroziłeś lodówkę, spuściłeś wodę z węży pralki i zmywarki oraz zabezpieczyłeś szklane półki w lodówce.

Czy sprzęt AGD należy jakoś zabezpieczyć przed transportem?

Na wyposażenie domu składają się różnego rodzaju sprzęty, które przed przeprowadzką trzeba właściwie zabezpieczyć do transportu oraz przewozić w odpowiedniej pozycji. Lodówka musi być transportowana w pionie, zaś przed wywozem należy dokładnie opakować jej szklane półki i plastikowe pojemniki, by zapobiec ich uszkodzeniom mechanicznym. Podczas przewozu pralek i suszarek bębnowych, dobrą praktyką może okazać się również unieruchomienie bębna przy pomocy blokad transportowych. Zapobiegnie to jego niekontrolowanym ruchom oraz znacznie wydłuży życie sprzętu.

przeprowadzka

Instalacja sprzętów AGD – czy warto robić to samodzielnie?

Przeprowadzka może być stresującym czasem w życiu każdego człowieka nie tylko ze względu na zmianę otoczenia, lecz także związane z nią wyzwania logistyczne. Przewieziony bezpiecznie sprzęt wymaga późniejszej instalacji w nowym lokalu i wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zająć się tym samodzielnie? Jeśli masz odpowiednie umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie! Jednak ze względu na wysokie koszty związane z naprawą nieprawidłowo podłączonych sprzętów, nie warto zajmować się tym, jeśli nie czujesz się pewnie. Zlecając to zadanie profesjonalnym monterom, oszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze! W końcu niektóre sprzęty, jak np. kuchenka gazowa, by zachować gwarancję, muszą być podłączone do instalacji przez osobę wykwalifikowaną, co powinien potwierdzić odpowiedni wpis w karcie gwarancyjnej produktu.

Jakich błędów musisz się wystrzegać przy przeprowadzce ze sprzętem AGD?

W natłoku zadań związanych z przeprowadzką nietrudno o błąd, który może Cię sporo kosztować. Zamiast podejmować to ryzyko, lepiej zlecić trudne i pracochłonne zadania wykwalifikowanej ekipie Fachowe Przeprowadzki! Nasze doświadczenie sprawia, że wiemy, jakich błędów mamy unikać oraz w jaki sposób działać szybko i efektywnie. Jesteśmy w stanie udzielić Ci także kilku cennych wskazówek, na co zwrócić uwagę i czego wystrzegać się przy przeprowadzce ze sprzętem AGD! Oto kilka naszych uwag:

  •  Jako sprzęt pracujący z wodą, zmywarka nawet po odłączeniu od instalacji może nadal mieć jej odrobinę we wnętrzu lub w wężu odpływowym. Warto więc kilkukrotnie sprawdzić ją przed transportem oraz umieścić z daleka od elektroniki.
  • Najlepiej transportować lodówkę w pionie. Jeśli jest to konieczne, możesz ją lekko odchylić, jednak unikaj przechylania jej mocniej niż o 15 stopni.
  • Sprzęt AGD jest ciężki i nieporęczny. Próby jego samodzielnego przenoszenia mogą skończyć się dla Ciebie urazem lub kontuzją.

Szukasz firmy przeprowadzkowej? Postaw na Fachowe Przeprowadzki!

Jeśli zależy Ci na terminowej przeprowadzce oraz bezpiecznym transporcie Twoich rzeczy, skontaktuj się z nami! Ustalimy dogodny dla Ciebie termin przeprowadzki, omówimy niezbędne działania oraz zapewnimy profesjonalne doradztwo i pomoc w zakresie przenoszenia urządzeń do miejsca docelowego. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się wyjazdem lub chwilami z najbliższymi, gdy my zorganizujemy i załatwimy wszystko za Ciebie! Zamiast dokładać sobie zmartwień, zaufaj doświadczeniu profesjonalistów i skorzystaj z usług firmy Fachowe Przeprowadzki! Na rynku wyróżnia nas konkurencyjny cennik oraz sumienna realizacja zleceń.