16 grudnia 2022

Przeprowadzka zimą – o czym musisz pamiętać?

Śnieg, ujemne temperatury oraz nieprzyjemny wiatr to warunki, na które musimy być przygotowani po sezonie jesiennym. Jednakże niezależnie od okoliczności, wiele osób będzie musiało sprostać trudnemu zadaniu przeniesienia swojego dobytku do nowego miejsca o tej porze roku. Czy przeprowadzki zimą to dobry pomysł? Czy wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej pomoże w całym przedsięwzięciu? Już teraz przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

 

Jak wygląda przeprowadzka zimą?

Analizując proces przeprowadzki zimą, na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od przenoszenia swojego dobytku latem. I to niezależnie od tego, czy potrzebujesz przetransportować rzeczy ze swojego domu, czy też wyposażenie Twojej firmy. W każdym przypadku należy zadbać w odpowiedni sposób o zabezpieczenie rzeczy, w szczególności mając na uwadze drogocenne przedmioty, jak np. rodzinne pamiątki, antyki, porcelanę czy też sprzęt elektroniczny. Bez względu na porę roku trzeba ograniczyć wszelkie ryzyko – zarówno poprzez odpowiednie pakowanie, jak i bezpieczny transport.

Konieczny wydaje się również wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, która niezależnie od warunków atmosferycznych zapewni profesjonalny poziom wykonywanych usług oraz bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o ewentualne ryzyko związane np. z opadami śniegu.

Jakie są problemy przy przeprowadzce zimą?

Do największych problemów związanych z przeprowadzką zimą bez wątpienia należą warunki atmosferyczne. Niska temperatura może obniżyć komfort realizowania zadania, tak samo jak obfite opady śniegu. W przypadku zamarzającego deszczu, śliska nawierzchnia drogi może być niebezpieczna, dlatego też wskazana niska prędkość. To oczywiście przekłada się bezpośrednio na wydłużenie czasu całej procedury, niemniej jednak każda profesjonalna firma przeprowadzkowa jako priorytet traktuje bezpieczeństwo.

Oblodzenie nie musi dotyczyć tylko ulic. Wystarczy wyobrazić sobie pokryte lodem schody wejściowe, czy też chodnik prowadzący do klatki, co może powodować problemy w poruszaniu się. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę noszenie wielkogabarytowych przedmiotów, jak np. szafa czy też łóżko. Niemniej jednak dla każdej doświadczonej firmy przeprowadzkowej transport zimą nie powinien stanowić najmniejszego problemu.

O czym musisz pamiętać przeprowadzając się zimą?

Każda profesjonalna firma przeprowadzkowa bezwzględnie musi dbać o odpowiednie zabezpieczenie kartonowych pudeł przed wilgocią. Nawet jeżeli nie pada deszcz, opadający na nie śnieg może rozpuścić się wewnątrz pomieszczenia i narobić niemałych kłopotów. Co więcej, przemoczone opakowanie może rozlecieć się podczas transportu, narażając na kompletne fiasko przeprowadzki zimą. To samo dotyczy wrażliwych na wilgoć sprzętów RTV oraz AGD.

Oprócz tego ze względu na panujące warunki atmosferyczne warto ubrać się ciepło, aby uniknąć przeziębienia oraz zapewnić odpowiedni komfort pracy. Tutaj przyda się również element logistyki – zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę zimą sprawdź pogodę. Dzięki temu unikniesz nawałnic oraz silnego wiatru, które mogą zablokować cały proces przenoszenia dobytku.

przenoszenie-rzeczy-zima

Jakie są zalety przeprowadzki zimą?

Niskie temperatury paradoksalnie mogą być zaletą – w końcu noszenie ciężkich mebli w upale przekraczającym 30 stopni nie należy do przyjemnych czynności. Tak samo podczas ulewy, w czasie której tapicerowane meble czy też miękkie kartony mogą być niezwykle wrażliwe na wilgoć. Przeprowadzki zimą, zazwyczaj ze względu na niskie temperatury ograniczają ryzyko przemoczenia przewożonych rzeczy, o ile przed wejściem do pomieszczenia pozbędziesz się z nich śniegu.

Warto również mieć na uwadze fakt, że w tym czasie może być spokojniej na ulicach. Część ludzi ze względu na warunki atmosferyczne wybiera transport publiczny. Niektóre firmy przeprowadzkowe mając na uwadze mniejsze zainteresowanie oferowanymi przez nie usługami, często oferuje atrakcyjne ceny, co może być kolejnym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem.

Wynajmij firmę przeprowadzkową do przewiezienia rzeczy zimą

Jako profesjonalna firma przeprowadzkowa zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Niezależnie od pory roku gwarantujemy bezpieczeństwo oraz fachową obsługę. Zapoznaj się z ofertą już teraz!